کد خبر 355728

تضییع حقوق بازنشستگان با ادامه روند فعلی

رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی با بیان اینکه این سازمان از لحاظ منابع و مصارف وضعیت مناسبی ندارد، گفت: ادامه روند فعلی ارائه خدمات به بازنشستگان و کارگران را با مشکل مواجه می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، علی‌اصغر بیات در مورد انتخاب مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: ۲۲ ماه است سازمان تأمین اجتماعی با سرپرست اداره می‌شود که با توجه به جمعیت ۴۲ میلیون نفری تحت پوشش که نیمی از جمعیت کشور را شامل می‌شود باید هرچه سریع‌تر از این بلاتکلیفی خارج شود.

وی گفت: اداره شدن با سرپرست با گستردگی سازمان تأمین اجتماعی و تنوع ارائه خدمات به بیمه شدگان در شرایطی که وضعیت مناسبی نیز از لحاظ منابع و مصارف ندارد درست نیست و ما از مقامات مسئول و وزیر رفاه می‌خواهیم تا هر چه سریع‌تر تکلیف مدیرعامل سازمان را مشخص کند.

بیات با اشاره به اینکه باید مدیرعامل از داخل سازمان و فردی آشنا به امور تأمین اجتماعی، انتخاب شود، افزود: به طور مکرر درخواست کرده ایم که تکلیف سازمان هر چه زودتر مشخص شود چرا که ادامه روند فعلی به ضرر جامعه بازنشستگی و کارگری و بیمه شدگان کشور است.

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی تاکید کرد: در شرایط فعلی و با تحریم‌هایی که وجود دارد منابع سازمان کافی نبوده و با مصارف سازگار نیست به طوری که برای پرداخت حقوق بازنشستگان از بانک وام گرفته می‌شود.

بیات گفت: با توجه به تحریم‌های فعلی، سران سه قوه جلسه می‌گذارند و به سازمان‌هایی که با مشکل مواجه هستند کمک بلا عوض می‌کنند و در این شرایط سازمان تأمین اجتماعی نیز به کمک نیاز دارد.

به گفته وی، ما از سران سه قوه کمک بلاعوض نمی‌خواهیم بلکه می‌خواهیم پرداخت بدهی‌های ما را در اولویت قرار دهند.

بیات همچنین در مورد همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز گفت: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه همسان سازی حقوق بازنشستگان باید از سال ۹۵ اجرایی می‌شد که متأسفانه اینگونه نشده است و با توجه به پیگیری‌های زیادی که از سوی بازنشستگان انجام می‌شود درخواست ما این است که این موضوع در دستور کار قرار گیرد و این در حالی است که همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و نیروهای مسلح با تخصیص اعتبار از سوی دولت اجرایی شده است اما برای بازنشستگان تأمین اجتماعی این اتفاق رخ نداده است.

وی از تشکیل کمیته‌ای برای همسان سازی حقوق بازنشستگان خبر داد و گفت: در این کمیته که در سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد نماینده کانون عالی و کارشناسان سازمان حضور داشتند که به فرمول‌های خوبی رسیدیم که کارشناسان سازمان هم آنها را پذیرفتند اما متأسفانه در جلسه آخر که قرار بود صورتجلسه تنظیم شود؛ کار نیمه کاره رها شد و ادامه پیدا نکرد و جلسه‌ای نیز تشکیل نشد.

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه حداقل ۵۰ هزار میلیارد تومان در بودجه سنواتی برای پرداخت بخشی از بدهی‌های تأمین اجتماعی در نظر گرفته شده است، گفت: هنوز این اعتبار پرداخت نشده است و در صورت تخصیص بخشی از مشکلات سازمان تأمین اجتماعی برطرف می‌شود.

ارسال نظر

 • علیرضا زینی
  ۰ ۰

  با سلام فقط بازنشتگان کشوری ملاک هستند ولی بازنشتگان تامین اجتماعی انگار وجود ندارند همش کشوری تخفیف کشوری هتل کشوری وام کشوری فقط مرگ که تبعیض ندارد شاید هم داشته باشد ومن چون هنوز نفس می کشم نمیدانم

 • رادین
  ۰ ۰

  حالا اون جاهائی که سرپرست ندارندومثلاوزیرورئیس دارندنه تنهاگُلی به سرمردم وبالاخص بازنشستگان نزدند،بلکه آنها راگِل به سَروبیچاره کردند،سری به شرکت تعاونی فرهنگیان شعبه مرکزی میدان حسن آبادتهران بزنید،وببینیددلالانِ لیزینگی کالاهاراچندبرابرقیمت به سهامداران میدهندباسودبالای۳۲درصد این که ربانیست!!؟نزول نیست کی دلش به حال بازنشسته سوخته؟؟

 • کارافتاده تامین اجتماعی
  ۰ ۰

  خدا راضی نیست که با تامین اجتماعی اینکار را بکنید که در سن کهولت باید فکر و خیال داشته باشیم دولت محترم زودتر بدهی تامین اجتماعی پرداخت کند این یعنی حق الناس هست

 • علی قدسی
  ۰ ۰

  همسان سازی ازخواسته های واقعی بازنشستگان است که امید است هرچه زودتر اجراشود!

 • سلامی
  ۰ ۰

  سلام شاغلین امروزوضعیت بازنشستگان را میبینند
  ودچار تزلزل میشوند تاکی باید منتظر همسان سازی بود شاید این موضوع هم به قیامت موکول شده است
  مسئولین باید بدانند که خودشان هم روزی بازنشسته میشوند

 • ناصری
  ۰ ۰

  چرا وام 5میلیون تومانی به باز نشستگان تامین اجتماعی داده نمی شود همه ی مزایا برای بازنشستگان کشوری ولشگری است مگه ما ادم نیستیم

 • محمد رضا صادر
  ۰ ۰

  سلام خسته نباشید عبادت قبول بعد سی سال کار نمی بایست مستمری بگیرند اینقدر برای مسئولین فراموش شده باشند

 • جعفر حافظی
  ۰ ۰

  ثبت نام وام ضروری بازنشستگان سال 1398 در چه ماهی به انجام میشود

 • قاسم شیرزاد ینگی اباد
  ۰ ۰

  مدیر مسعول بازنشستگان بعد ۱۰یا۱۲سال است که میخواهند همسانسازی شود باز هم حوصله تان سر رفت ادامه پیدا نکرد جای تآسفه که میگی وقت نشد در مورد بازنشسته ها تصمیم بگیرند مثل این که برای رستوران خربزه خیار میخری ۱۰ ساله منتظر ناهمسان سازی هستیم خوب ناهمسان میکنید دستتون درد نکنه بی خیال باشید امسال هم گذشت اگر عمر باقی بماند برای ۱۴۴۰ درست میشه

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری