{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 355438

وزارت خارجه چین اعلام کرد تعرفه‌های فزاینده آمریکا علیه چین هرگز در اراده شرکت‌های خارجی برای بازرگانی و تجارت در چین خللی ایجاد نخواهد کرد و باعث خروج آنها از بازار چین نخواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، وزارت خارجه چین روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که گفته بود جنگ تعرفه‌ها و فشارهای اقتصادی بر پکن باعث خروج شرکت‌های خارجی از چین می‌شود، خاطر نشان کرد: سرمایه گذاران خارجی بازار چین را جذاب می‌دانند.
ترامپ می‌گوید فشارهای فزاینده و افزودن بر تعرفه‌ها موجب خواهد شد تا شرکت‌ها، سرمایه گذاران و تولید کنندگان خارجی از بازارچین خارج شده و به سمت ویتنام و دیگر کشورهای آسیای شرقی و جنوب شرقی بروند.
لوکانگ سخنگوی وزارت خارجه هم در مصاحبه‌ای با خبرنگاران در پکن این اظهارات را بی ارزش توصیف کرد و گفت که آمریکا هنوز رویه باج خواهی و باج گیری را دنبال می‌کند در طول یک سال گذشته هیچکدام از فشارها باعث خروج بازرگانان و تولید کنندگان خارجی از بازار چین نشده است.
وی گفت: بر عکس شرکت‌هایی نظیر تسلا و بی ام دبلیو و بسیاری دیگر در یک سال گذشته میزان سرمایه گذاری خود را در چین افزایش داده اند و از شرایط خوبی هم برخوردارند.
با وجود این اظهارات طرفین، اتاق بازرگانی آمریکا اعلام کرده است که شرکت‌های آمریکایی در بازار چین از تعرفه‌های ترامپ علیه پکن حمایت می‌کنند و شماری از این شرکت‌ها از سرمایه گذاری در بازار چین خودداری کرده اند و برخی به دنبال بازارهای دیگر برای فعالیت‌های تجاری هستند.
اتاق بازرگانی اتحادیه اروپا در چین هم از آنچه انتقال اجباری فناوری از سوی چین خوانده شده انتقاد کرده و افزوده است که چین وجود این مشکل را رد می‌کند اما شرکت‌های خارجی نگران تبعیض‌ها و بی عدالتی‌های چین هستند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری