{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 352094

رشته اقتصاد از گرایش های جذاب رشته مدیریت است که با توجه به آینده شغلی خوبی که دارد توانسته است به بهبود شرکت ها و مؤسسات مالی و بازرگانی کمک بسیاری نماید.

هدف این رشته آشنایی دقیق با وظایف اساسی سازمان‌های بازرگانی، افزایش مهارت و توانایی دانشجویان در شناخت مسائل مبتنی به مدیریت، جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به هر یک از این مسائل، ارزیابی راه حل های مختلف در مورد هر مسأله و تصمیم گیری و اجرای تصمیمات متخذه است. در این رشته دانشجویان قادر خواهند شد تا به عنوان محقق به پژوهش پرداخته و با تجزیه و تحلیل تخصصی مسائل مدیریتی به اداره موفقیت آمیز سازمان ها کمک نمایند.

کارشناسی ارشد اقتصاد

  • برنامه ریزی سیستم های اقتصادی
  • توسعه اقتصادی و برنامه ریزی
  • علوم اقتصادی
  • اقتصاد انرژی

گرایش‌های دکتری اقتصاد

  • مدیریت بازرگانی
  • مدیریت سیاست‌گذاری بازرگانی
  • رفتار سازمانی و مدیریت منابع انسانی

بازار کار رشته اقتصاد

مدیر مالی، تحلیلگر مالی، متصدی بانک، استاد دانشگاه، پژوهشگر،کارشناس گمرک،کارشناس امور مالیاتی، مدیر فروش، کارشناس/مدیر بازاریابی، کارشناس بیمه، کارشناس/مدیر خرید و تدارکات، کارشناس تحقیقات بازار، وزارت خانه ها و… . از جمله مشاغلی است که فارغ التحصیلان این رشته می‌توانند در آن مشغول شوند.

آینده شغلی رشته اقتصاد بستگی به فعالیت‌های بانکی کشور با توجه به نوع نگرش بانک ها به مقوله اقتصاد دارد. آنچنان اقتصاد برای بانک‌ها حائض اهمیت است که بعضی از بانک‌ها از این کلمه برای حود برند ساخته‌اند. مانند: بانک اقتصاد نوین و بانک مهر اقتصاد.

نکته مهم در این رشته این است که اقتصاد باعث ساختن ذهنی فعال و انتخابگر برای دانشجویان می‌شود و فارغ التحصیلان این رشته می‌توانند به تدارکات و ایجاد بنگاه­های خدماتی و بازرگانی شخصی نیز بیندیشند.

قبولی در رشته اقتصاد و گرایش‌های خوب آن در دانشگاه‌های خوب به خصوص دانشگاه های تهران، می‌تواند باعث شود تا شما از همان زمان دانشجویی، وارد بازار کار شوید.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری