کد خبر 350130

رونمایی سامانه نشان حد مجاز آلاینده‌ها در کشاورزی

سامانه دریافت نشان حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی امروز رونمایی شد که زمان صدور مجوزها را از ۴۰ روز به ۷ روز کاهش می‌دهند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سامانه دریافت نشان حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی امروز با حضور محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان استاندارد در سالن خوشه وزارت جهاد کشاورزی رونمایی شد.

استفاده از این سامانه این امکان را به کشاورزان می‌دهد که مجوزهای حوزه کشاورزی را در حداقل زمان دریافت کنند.

احمدی رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت جهاد کشاورزی گفت: زمان دریافت مجوزها،‌ گواهینامه‌ها، پروانه‌ها کاملا الکترونیکی شده و هیچ گونه نیاز به مراجعه حضوری نیست و اگر پیش از این هر کدام از این اقدامات تا 40 روز زمان می‌برد اکنون استفاده از فضای اینترنتی زمان آن را به 7 روز رسانده است.

متقاضیان در زمینه‌های دریافت مجوزها،‌گواهی‌های استاندارد و مجوزهای صادراتی و امثال آن می‌توانند با عضویت در سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت جهاد کشاورزی به آدرس http://eagri.maj.ir مراجعه کرده و مراحل ثبت‌نام خود را انجام دهند.

این سامانه باعث می‌شود که مشتریان از همه اطلاعات ریز و درشت محصولات کشاورزی که به بازار عرضه می‌شود مطلع شوند. اینکه این محصولات کجا تولید شده، چه اقداماتی روی آن انجام شده،‌ کجا عرضه یا صادر شده و چه ویژگی‌هایی دارد در این سامانه ثبت می‌شود و می‌توان آن را با محصولات دیگر هم مقایسه کرد.

گواهی‌ها از جمله گواهی استاندارد به محصولاتی داده می‌شود که استانداردهای لازم را رعایت کرده باشند، و این استانداردها باید منطبق با حد مجاز سموم باشد که توسط سازمان استاندارد تعیین شده است.

از مزایای استفاده از این سامانه کسری کار،‌کاهش زمان صدور مجوز، صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش جابه جایی تردد غیرضروری، حذف بروکراسی، تبادل دقیق اطلاعات، کاهش زمان انجام برخی فرایندها، امکان مدیریت یکپارچه در امور مجوزدهی و ده‌ها مزایای دیگر است.

آن طور که وزیر جهاد در حاشیه این نشست اعلام کرد، این سامانه صادرات محصولات کشاورزی را افزایش  خواهد داد، چرا که مشتریان اعتمادشان به محصولات بیشتر می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر