کد خبر 349731

پرداخت خسارت به کشاورزان گلستانی از فردا آغاز می‌شود

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت: پرداخت خسارت سیل به کشاورزان شهر‌های گنبدکاووس، آق‌قلا و گمیشان از فردا آغاز می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمد حمیدی ظهر امروز در جلسه بررسی روند پرداخت خسارت به کشاورزان سیل‌زده استان اظهارداشت: پرداخت خسارت سیل به کشاورزان شهر‌های گنبدکاووس، آق قلا و گمیشان از فردا آغاز و به تدریج به همه کشاورزان خسارت دیده پرداخت می‌شود.

وی افزود: در این جلسه برای 3 شهرستان آسیب دیده تصمیم‌گیری انجام شده تا پرداخت غرامت داشته باشیم و از فردا نیمی از خسارت ها به کشاورزان پرداخت شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان اظهار کرد: در گنبدکاووس 55 پرونده تشکیل شده و خسارت 200 هکتار اراضی سیل‌زده 774 میلیون تومان برآورد شده و از فردا 50 درصد این میزان خسارت به حساب صاحبان این اراضی واریز خواهد شد.

حمیدی گفت: از فردا مبلغ 387 میلیون تومان خسارت کشاورزان شهرستان گنبدکاووس به حساب آنان واریز خواهد شد.

وی اظهار کرد: در شهرستان آق‌قلا نیز 32 پرونده خسارت به کشاورزان تشکیل شده که برای 235 هکتار اراضی 842 میلیون تومان خسارت وارد شده است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان افزود: در شهرستان گمیشان هم 160 پرونده برای 1031 هکتار مزرعه آسیب‌دیده از سیل 2 میلیارد و 62 میلیون تومان خسارت برآورد شده که از فردا یک میلیارد و 31 میلیون تومان آن پرداخت می‌شود.

حمیدی اظهار کرد: این جلسه برای بررسی خسارت‌های وارد شده از سیل، هر هفته 2 بار برگزار می‌شود و پرونده‌های شهرستان‌ها بررسی و خسارت‌ها جبران خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر