{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 346552

رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیرکشور بااشاره به اینکه در افزایش حقوق بازنشستگان بهترین مدل انتخاب شد، گفت: در مجموع دریافتی هیچ بازنشسته ای در سال جاری کمتر از ۱.۹ میلیون نیست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، علی اصغر بیات به افزایش حقوق بازنشستگان که پیشنهاد شده است اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی و خانواده‌های آنان، جمعیت قابل توجهی از جامعه را تشکیل می‌دهند به همین دلیل موضوع افزایش حقوق سایر سطوح خصوصاً بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش این سازمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

وی گفت: به همین دلیل باید با توجه به مشکلات معیشتی و مقابله با اثرات و پیامدهای تورم موجود، حداکثر تلاش در راستای حفظ قدرت خرید و جلوگیری از آسیب پذیری بیشتر اقشار کم درآمد، به ویژه بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی صورت پذیرد.

وی ادامه داد: انصافاً تلاش‌ها و زحمات بسیاری در این خصوص کشیده شد و جلسات و نشست‌های کارشناسی و تخصصی متعددی با حضور همکارانم در کانون عالی برگزار شد.

بیات با بیان اینکه در جلسه ۳ ساعته ای که با حضور سرپرست سازمان تأمین اجتماعی و مدیران و کارشناسان آن برگزار شد بحث‌های طولانی، تخصصی و فشرده‌ای صورت گرفت و ۵ سناریو و پیشنهاد مختلف در این زمینه مطرح شد گفت: در نهایت با در نظر گرفتن همه ملاحظات، شرایط کلان و صرفه و صلاح، بهترین الگو و مدل پیشنهادی مورد تبادل نظر و توافق قرار گرفت.

رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سراسر کشور با اشاره به اینکه در تعیین میزان افزایش حقوق سایر سطوح دستمزد به ویژه بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی، بهترین مدل با توجه به جمیع شرایط اتخاذ شد اظهار داشت: در واقع الگوی نهایی پیشنهادی ما مصوبه شورای عالی کار بود که به عقیده بنده بهترین گزینه است.

وی گفت: مقرر شد حقوق سایر سطوح از جمله بازنشستگان و مستمری بگیران ۱۳ درصد به اضافه مبلغ ۲۶۱ هزار تومان محاسبه و از اردیبهشت ماه سال جاری پرداخت شو. که البته این مصوبه پس از بررسی هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی برای تصویب نهایی به هیئت دولت ارسال می‌شود.

بیات به مشکلات اقتصادی اشاره کرد و گفت: بی تردید این میزان افزایش حقوق و مستمری، جبران هزینه‌های ضروری ناشی از افزایش قیمت‌ها و نرخ تورم را که بازنشستگان و مستمری بگیران مدت هاست با آنها دست و پنجه نرم می‌کنند، را نمی‌کند و ما انتظار داریم با اعمال سیاست‌های حمایتی و نگاه ویژه به این افراد، از حجم مشکلات آنها کاسته شود و حتماً پیگیری‌های لازم در این زمینه را از طرق مختلف انجام خواهیم داد.

وی با اشاره به اینکه ۵۵ درصد بازنشستگان تأمین اجتماعی حداقل بگیر و زیر حداقل بگیر هستند، گفت: بر اساس ماده ۱۱۱ تأمین اجتماعی حقوق و مستمری حداقل بگیرها ۳۶ و نیم درصد افزایش پیدا کرده و از یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۲۶ تومان به یک میلیون و ۵۱۶ هزار و ۸۲۳ تومان می‌رسد.

وی تاکید کرد: در مجموع با در نظر گرفتن موارد جانبی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران در سال ۹۸ کمتر از یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان نخواهد بود.

ارسال نظر

 • حسن
  ۷ ۰

  باسلام روزی بایدازتصمیمات خوشحال بودکه درجامعه وکشورایران کوچکترین مشکلی حتی برای یکنفروجودنداشته باشدوافزایش این اعدادوارقام که میفرماییدیک سروصدایی بیش نیست باتوجه به تورم فعلی اگرافزایش حقوق۴۰۰برابرهم بشودکارسازنیست فقط برای زنده ماندن است نه زندگی

 • حسين عليپور
  ۲ ۰

  با اين افزايشي كه مسئولان تامين اجتماعي زحمت كشيدند و خود را زخمي كردند تا به چنين نتيجه مطلوبي رسيدند ، بازنشستگان با خيال راحت ميتوانند مشكل تهيه تخم مرغشان را حل كنند!!!!!!!!!!!!

 • ایران
  ۰ ۲

  شما مرد هستید بین بازنشستگان تامین اجتماعی بادیگر بازنشستگان فرق میزارید۴۰۰تومان چی شد

 • ناشناس
  ۱ ۰

  واقعا زشته توی کشور ثروتمند ما این همه فقیر حقوق دومیلیونی سه میلیونی رو خودتون چکار میکنید هان چی

 • مجیز
  ۱ ۰

  خودتون کشتیدید بااین جلسات چطور روتون میشه بگید جهار هزارتومن گذاشتیدروی حق مسکن

 • عبداله نظری
  ۱ ۰

  فرض کنیم میزان تورم همان40 تا50 درصد باشد در حالیکه بسیاری ازکالاهای مصرفی روزانهگاهی بیش از3برابرشده،اگر همان فرض 40درصد یاحت30درصد تورم رادرنظر بگیریم چرانتیجه نشسته مشترک کانون ومدیران تامین میشودهمان13درصد افزایش حقوق سایر سطوح من درآوردی یعنی کمترازیک سوم تورم اعلام شده ،درحالیکه حقوق بگیران به اصطلاح سایرسطوح بیشترین حق بیمه را درزمان اشتغال پرداخته اند،بارها به این عمل خلاف قانون ماده 41 اعتراض شده ولی گویاگوش شنوایی درسازمان تامین اجتماعی وجود ندارد،بعلاوه نمیدانم کانون عالی بازنشستگان نماینده ماست یاوکیل سازمان؟

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری