کد خبر 344133

۱۱روستای شهرستان شوش تخلیه شد

فرماندار شوش با تاکید بر لزوم تخلیه روستاهای حاشیه دز و کرخه گفت: ۱۱ روستای حاشیه این رودخانه ها در محدوده شهرستان شوش به منظور پیشگیری از خطرها و حوادث احتمالی ناشی از وقوع سیلاب تخلیه شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، عدنان غزی افزود: روستاهای خلیفه حیدر، کاظم حیدر، بیت یدی، محارب، یباره، غایب، زبید دبات، عشیره خلف و بیت نور در بخش شاوور و روستاهای مزعل ضمدی و شیخ علی در بخش فتح المبین تخلیه شده اند.

وی اظهار کرد: 2 روستای بخش مرکزی شامل آلبوحمدان و شیخ فندی نیز در خطر آبگرفتگی و سیلاب هستند که به آنها دستور تخلیه داده شده است.

فرماندار شوش با تاکید بر لزوم جدی گرفتن هشدارهای مسئولان از سوی ساکنان روستاها گفت: دستگاه های اجرایی شهرستان شوش برای مقابله با خطرهای احتمالی سیلاب در آماده باش هستند.

وی افزود: اسامی روستاهای در معرض خطر سیلاب که نیاز به تخلیه ساکنان دارند فقط از طریق روابط عمومی فرمانداری و خبرگزاری های رسمی اعلام می شود.

غزی گفت: بیش از 443 خانوار با 2 هزار و 373 نفر جمعیت در روستاهای در معرض خطر سیلاب سکونت دارند.

بارش باران در ارتفاعات و مناطق بالادست باعث افزایش دبی آب رودخانه های دز، کارون و کرخه شده که این افزایش دبی برخی از روستاهای حاشیه رودخانه ها را با خطر آبگرفتگی مواجه کرده است.

حدود 200 هکتار از زمین های کشاورزی شوش که در حاشیه رودخانه دز قرار داشتند نیز به زیر آب رفته اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر