کد خبر 343867

رییس سازمان دهیاری‌های کشور:

امسال ۴۰هزار میلیارد ریال به شهرداری‌ها کمک می‌شود

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: امسال ۴۰ هزار میلیارد ریال به دهیاری ها و شهرداری های کشور کمک می شود.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، مهدی جمالی نژاد روز چهارشنبه در نشست مدیریت بحران الیگودرز در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان افزود: در بارندگی های اخیر بیش از 20 استان کشور درگیر سیلاب بودند و خساراتی را نیز متحمل شدند اما لرستان با مدیریت به موقع و درست خسارات سیل به حداقل رسید و از بسیاری از خسارات احتمالی جلوگیری به عمل آمد.

وی با بیان اینکه میزان خسارات سیل بررسی شده است، اظهار داشت: تمام خسارات سیل اخیر درنشست امروز هیات دولت به صورت گلوبال تامین اعتبار خواهد شد.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور بیان کرد: سهم هر استان از خسارات سیل اخیر به مدیران استان تحویل داده می شود و دولت خسارت وارد شده از سیلاب ها را در حد توان جبران خواهد کرد.

فرماندار الیگودرز اضافه کرد: در حوزه راه های روستایی، کشاورزی و منازل مسکونی خسارت هایی به شهروندان این شهرستان وارد شده که دولت باید در راستای جبران نمودن آنها تلاش کند.

حمید کشکولی ادامه داد: برخی روستاها و مناطق دورافتاده الیگودرز نیازمند امداد هوایی هستند که امیدواریم سازمان های مربوطه جهت خدمات رسانی به این مناطق مساعدت لازم را بعمل آورند.

وی گفت: هم اکنون برآورد دقیق خسارت مقدور نیست و باید کل اطلاعات شهرستان جمع بندی شود.

فرماندار الیگودرز اظهارداشت: امکانات برف روبی در سطح شهرستان محدود است و باید در این خصوص تجهیزات لازم به الیگودرز اختصاص یابد.

 نشست ستاد بحران شهرستان الیگودرز به منظور برآورد خسارات سیل با حضور نماینده مردم شهرستان و جمعی از مسئولان شهرستانی برگزار شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر