کد خبر 338435

معوقات فرهنگیان تا پایان سال مالی پرداخت می‌شود

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش وزارت آموزش و پرورش گفت: معوقات فرهنگیان تا پایان سال مالی جاری پرداخت می شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، علی الهیار ترکمن روز سه شنبه در جمع خبرنگاران شهرکرد بدون اشاره به میزان معوقات فرهنگیان افزود: با توجه به روزهای پایانی سال مالی جاری، پیگیری مطالبات و معوقات فرهنگیان از خزانه داری کل کشور در دست اجراست.
وی گفت: تخصیص ها از طریق سازمان برنامه و بودجه صادر شده تا براساس یک برنامه زمان بندی مشخص مطالبات را از وزارت اقتصاد و دارایی و خزانه دریافت کنیم.
بگفته وی، پرداخت تمام معوقات از سال 96 تاکنون از جمله اضافه کار کارکنان اداری،حق التدریس ها، نیروهای شاغل و بحث خرید خدمات آموزشی و پرداخت حق الزحمه کارکنان خدمات آموزش متناسب با پول خزانه برای استانها ابلاغ می شود.
الهیار ترکمن با اشاره به استخدامی های جدید در سال آینده افزود: رایزنی با سازمان اداری و استخدامی کشور براساس سند جامع نیروی انسانی آموزش و پرورش براساس نیازها به تفکیک مقطع تحصیلی و جنسیت اعلام شده است.
وی گفت: در صورت کسب موافقت اولیه برای استخدام در سال آینده، نیروی مورد نیاز از طریق ماده 28 دانشگاه فرهنگیان و دانشجویان متعهد دانشگاه فرهنگیان تامین می شود.
معاون وزیر آموزش و پرورش از پیش بینی نیاز 55 هزار نیروی فرهنگی خبر داد و افزود: مجوز جذب این تعداد اخذ شده و در صورت نهایی شدن اطلاع رسانی خواهد شد.
الهیار ترکمن به بحث تبدیل وضعیت نیروهای حق التدریسی به عنوان یکی از مصوبات اخیر مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: حق التدریسی ها، آموزشیاران پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی بر اساس شرایط مشخص تبدیل وضعیت می شوند.
بگفته وی، برای تبدیل وضعیت این نیروها آزمون داخلی برگزار می شود و برگزیدگان در یک دوره آموزشی دانشگاه فرهنگیان شرکت خواهند کرد.
معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: در مرحله نخست این تبدیل وضعیت که ابتدای سال آینده اجرا می شود، 35 هزار نیروی انسانی تبدیل وضعیت می شوند.
معاون وزیر آموزش و پرورش برای شرکت در آیین معارفه فرحناز قائد امینی مدیرکل آموزش و پرورش استان چهارمحال وبختیاری به شهرکرد سفر کرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • فرهنگی
  ۱ ۰

  معوقات مربوط به کمک هزینه ازدواج وفوت چی؟که از فروردین سال95مانده است.

 • دبیر
  ۰ ۱

  حق الزامی امتحانات چی شد

 • فرهنگی بازنشسته
  ۱ ۰

  پس حق الزحمه ی امتحانات نهایی چه ؟ من که بازنشسته شده ام اما حق الزحمه ی دوران امتحانات نهایی را هنوز دریافت نکرده ام . البته با این گرانی سرسام آور این حق الزحمه به درد خرید پوشک بچه هم نمی خورد.

 • معلم
  ۰ ۰

  جناب الهیار کمک هزینه ازدواج معلمان هم به تاریخ پیوست چرا دربین معوقات کمک هزینه ازدواج اصلا خبری نشد

 • فرهنگی
  ۱ ۰

  سال هم تمام شد و خبری از معوقات نشد
  حداقل دروغ نگید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سال مالی هم به پایان رسید و از پرداخت معوقات خبری نشد .

 • فرهنگی
  ۴ ۱

  معصومی فرمود:اگر همه بدی ها را در یک خانه جمع کنند ،کلید آن خانه دروغ است.
  یکی از اولین نکات اسلامی که به بچه ها آموزش میدهیم این است:

  دروغ گو دشمن خداست.

 • ناشناس
  ۲ ۰

  با سلام آقای بطحایی وزیر محترم آموزش و پرورش تقاضایی داشتم لطفا دیگر وعده پرداخت معوقات و رتبه بندی معلمان را ندهید چرا که اصلا باورمان نمی شود چون شما و دولت شما اعتقادی به آموزش و پرورش ندارید و آینده این دانش آموزان برای شما اهمیت ندارد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تاریخ امروز و نگاه کنید
  حتی یک ریال واریز نشده

 • فرهنگی
  ۱ ۰

  بدین به سیل زدگان

 • سمین
  ۰ ۰

  هنوز از معوقات خبری نیست.
  بیمه هم که هر۶ ماه به زور میریزن. کارمند بیمه آتیه سازان میگفت تنها ارگانی که این همه تو بیمه به کارمندانداش ظلم میکنه آموزش و پرورش هست. بیمه پول را پرداخت میونه اما شش ماه میخابه توی حساب آموزش و پردرش. خدا لعنت کنه این دولت را. من که راضی نیستم.

 • ایرج پورنصیر
  ۰ ۲

  سلام آقای بطحایی بنده فرهنگی بازنشسته هستم وبرادر شهید مادرم را۱۱سال برای دیالیز ازورزقان به تبریز میبردم وباحقوق کم ماهی۲۰هزارنومانکرایه میدادم والان هم به بانکهابدهکارم لطف کنید کمی ازپاداش پایانخدمتمان بدهیدتابتوانیم بدهیمان رابدهیم