کد خبر 337735

معاون سازمان بازرسی کل کشور:

بازرسان در امور مدیران اجرایی دخالت نکنند

معاون حقوقی و نظارت همگانی سازمان بازرسی کل کشور گفت: بازرسان نباید در امور مدیران اجرایی دخالت کنند یا دنبال مچ گیری از آنها باشند زیرا روحیه خدمت و تلاش و کار از مدیران گرفته می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حسین شهرابی فراهانی در آیین تکریم و معارفه بازرسان کل سابق و جدید استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: همدلی و تعامل خوبی بین دادگستری، بازرسی و دیگر دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

وی با بیان اینکه، بازرسان بیشتر به دنبال ارشاد مدیران باشند، مدیران هم به وظایف قانونی خود عمل کنند، اظهارکرد: یکی از وظایف عمده بازرسان حسن انجام امور در نظام اداری و پیشگیری از بروز فساد در نظام اداری است.

معاون حقوقی و نظارت همگانی سازمان بازرسی کل کشور خاطرنشان کرد: بازرسان با تذکرهای به موقع و لازم از بروز خطا و فساد در ادارات پیشگیری کنند، چون این تذکر نوعی پیگیری است زیرا هم هزینه در پی ندارد و هم آبروی مدیر محفوظ می ماند.

شهرابی فراهانی با بیان اینکه افتخاری است که فردی چون حاج آقای مزارعی رئیس کل دادگستری استان در راه قانون و انجام قانون باشد، نتیجه اش همدلی ست که اکنون وجود دارد.

وی ادامه داد: دوران تحریم است و نظام فشار اقتصاد ما را هدف گرفته است ما با این همدلی از این بحران خارج می شویم.

معاون حقوقی و نظارت همگانی سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه سید مهدی تقوی به سمت بازرس کل استان مرکزی منصوب شده اند، اضافه کرد: مشکلات اقتصادی استان مرکزی را با درایت و مدیریت و نظارت بر حسن اجرای قوانین از آقای تقوی استفاده  شود و  مدیر جدید در استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از 40 سال در سازمان بازرسی سابقه دارد و قبلاً در این استان خدمت کرده است با همدلی و همکاری و نظارت بر دستگاهها نباید در کار مدیران دخالت انجام وظیفه که روح شجاعت و تصمیم گیری را از آنها بگیریم، برخی از خطاها را نا دیده بگیرید.

در پایان این آئین "غلامحسین کرمی" به سمت بازرس کل استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی و از "سید مهدی تقوی" بازرس کل قبلی تقدیر به عمل آمد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری