کد خبر 334109

معاون رییس جمهوری:

ساختارهای اقتصادی با کسب و کارهای نو تناسب ندارد

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: ساختارهای اقتصادی فعلی کشور با نسل جدید کارآفرینان تناسب چندانی ندارد و باید این شرایط تغییر کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «سورنا ستاری» عصر دوشنبه در نشست وزیر امور اقتصادی و دارایی با کارآفرینان جوان که در سالن جهاد اقتصادی وزارت اقتصاد برگزار شد، افزود: بیش از 4100 شرکت دانش بنیان با دهها هزار میلیارد تومان گردش مالی داریم که عدد مهمی در اقتصاد ملی به شمار می رود.
وی ادامه داد: اگر می خواهیم اقتصاد ایران از شکل سنتی آن خارج شود و درهای نوینی به روی آن باز شود، باید موانع را از پیش روی کارآفرینان برداریم.
ستاری اضافه کرد: امروز نسل جدیدی از کارآفرینان در حوزه اقتصاد دانش بنیان ورود کرده اند که بسیاری از آنان در کسب و کار خود موفق شده اند.
«البته این کارآفرینان در این سال ها با مشکلات زیادی در محیط کسب و کارهای سنتی روبرو بوده اند؛ از جمله اینکه این شرکت ها باید چطور تعریف شوند».
در نشست مشترک وزیر امور اقتصادی و دارایی و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری دهها کارآفرین جوان حضور دارند که بسیاری از آنان در حوزه های جدید علم و فناوری فعالند.
معاونان وزیر امور اقتصادی و دارایی، مدیرعامل بانک ملی ایران، رییس سازمان امورمالیاتی، رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران و رییس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز در این نشست حضور دارند.
در این جلسه کارآفرینان مشکلات و دغدغه های خود را در حوزه های اقتصادی، مقررات زدایی، امور مالیاتی و تامین مالی مطرح کردند.
تعیین تکلیف درباره اخذ مالیات علی الراس از شرکت های دانش بنیان، لزوم افزایش سرعت تصمیم گیری ها و تخصیص ارز دولتی به مواد اولیه وارداتی مورد نیاز شرکت ها از دیگر مسائل مورد اشاره کارآفرینان بود.
آنان همچنین از تعدد بخشنامه ها در حوزه مسائل ارزی و صادراتی و اعتبار کم فاکتورهای آنلاین برای حسابرسان گلایه داشتند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر