کد خبر 333717

در رزمایش اقتدار بهداری رزم نیروی زمینی سپاه؛

لاریجانی: دولت باید قدردان سپاه در حوزه محرومیت‌زدایی باشد/ ارائه خدمات بهداری نیروی رزمی سپاه به‌ مناطق محروم

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به خدمات سپاه در مناطق مختلف کشور به منظور محرومیت‌زدایی گفت: دولت باید قدردان این خدمات باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در رزمایش اقتدار بهداری رزم نیروی زمینی سپاه که مقارن با جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران برگزار شد، گفت: امروز در بازدیدم از نمایشگاه اقتدار، بهداری رزم را مشاهده کردم و آنچه برایم جالب بود روحیه اوایل جنگ و انقلاب را در بین افراد و خدمات آنها دیدم. ارائه خدمات بهداری نیروی رزمی سپاه به‌ مناطق محروم بسیار ستایش‌برانگیز است‌.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ابتدای تشکیل سپاه در اوایل انقلاب که توسط حضرت امام خمینی(ره) این‌ نهاد انقلابی شکل گرفت، چند موضوع باعث قوام سپاه شد. مسئولیت‌شناسی نسبت به‌ انقلاب یکی از آن‌ موارد بود.نیروهای سپاه در اوایل انقلاب در برابر تجزیه‌طلبی سینه خود را سپر کرده و سپس دوران ۸ ساله دفاع مقدس آغاز شد که در آن‌ زمان هم عناصر سپاه جان خود را در دستانشان گرفتند.

لاریجانی افزود: روحیه مجاهدانه در تک‌تک نیروهای سپاه از نکات برجسته در بین عناصر این‌ نیروست و شاهد این‌ مدعا هم شهدای زیادی است‌ که در مسیر انقلاب تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی شده است‌. و سپس این‌ روحیه به‌ نیروهای بسیجی منتقل شد و بسیجیان هم این‌ روحیه را از سپاهی‌ها کسب کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مدیریت جهادی توسط مقام معظم رهبری برای کشور امری لازم اعلام شده است‌ ضمن این‌که سپاه بر اساس همین مدیریت جهادی خدمات مختلفی را به‌ جغرافیای کشور به‌ منظور محرومیت‌زدایی ارائه کرده است‌ که دولت واقعا باید قدردان این خدمات بوده و از سپاه تقدیر کند؛ چراکه این‌ خدمات نتیجه مدیریت‌های جهادی و معجزه‌مانند است‌.

وی افزود: سپاهیان امروز باید قدر خود را بدانند؛ چراکه این‌ روحیه و تلاش و دستاوردهای متفاوت آن‌ نتیجه مجاهدت‌ها و روحیه سپاه در اوایل تشکیل آن‌ است‌. باید سازمان برنامه و بودجه مددکار سپاه باشد؛ چراکه کمک به‌ سپاه می‌تواند منجر به‌ توسعه خدمات به‌ مردم آن‌ هم در همه بخش‌ها باشد. حتماً برای کمک به‌ بهداشت و درمان نیروهای مسلح و گسترش خدمات آنها به‌ کل کشور به‌ دولت سفارش خواهم کرد. مردم از خدمات بهداری نیروهای مسلح و سپاه باید مطلع شوند و حیف است‌ که مردم روحیه خدمت سپاهیان، ارتشیان و همه عناصر نیروهای مسلح را نبینند و ندانند و این‌ خدمات روحیه مردم را بالا خواهد بود.

لاریجانی گفت: نیروی زمینی سپاه در حال حاضر یکی از رکن‌های امنیت کشور است‌ و نیروهای آنها با از خودگذشتگی، کار عظیمی را انجام داده و می‌دهند؛ چراکه مرزهای کشور از سوی نیروی زمینی سپاه صیانت می‌شود، لذا باید همه بخش‌های کشور قدر زحمات نیروی زمینی سپاه را بداند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر