کد خبر 333330

آیت‌الله امامی کاشانی در نماز جمعه تهران:

دولت و مجلس باید جلوی رانت‌خواری‌ها را بگیرند

امام جمعه موقت تهران گفت: دولت و مجلس باید برای مساله مالیات فکری کرده تا بتوانند مالیات را دریافت کنند و جلوی رانت خواری‌ها را بگیرند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، آیت‌الله امامی کاشانی در نماز جمعه این هفته تهران که در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: سنت الهی این است که ملتی که بر حق بوده اما ضعیف شده و مورد ظلم قرار گرفته است، عاقبت پیروز شود زیرا ظلم و ستم عاقبت ندارد و جنایت ماندنی نیست.

وی در ادامه افزود: ما اگر حجت خدا را شناختیم، می فهمیم او انسانی است که به حقوق ملت‌ها، حیثیت افراد، ارزش‌های اجتماعی و دین خدا اهمیت می‌دهد. کسی که به حجت خدا معرفت دارد باید از ظلم پرهیز کند.

امام جمعه موقت تهران گفت: اگر حکومت کالایی را برای مردم تهیه کرد و اختیار آن را به زیرمجموعه خود داد و آن زیرمجموعه آن کالاها را به صورت آزاد و گران‌تر فروخت، درواقع بغی و ظلم کرده‌ است.

امامی کاشانی ادامه داد: بعنوان مثال امروز پرداخت مالیات واجب است و آنهایی که از آن فرار می‌کنند فعل حرام انجام داده‌اند؛ این کار هم بغی و ظلم به ملت است. البته دولت و مجلس باید برای مساله مالیات فکری کرده تا بتوانند مالیات را دریافت کنند و جلوی رانت خواری‌ها را بگیرند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر