کد خبر 325796

اقدام اورژانسی گمرک برای تعیین تکلیف کالاها در بنادر

گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که در یک اقدام اورژانسی برای تعیین تکلیف کالاهای انباشه شده در بنادر، تیم فنی دفاتر ستادی گمرک پانزدهم دی ماه (شنبه آینده) در بندر شهید رجایی مستقر می شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین ، این اقدام با توجه به ضرورت بررسی میدانی مشکلات و اقدامات فوری در فرآیند است و مقرر شده ریاست این تیم را «مهرداد جمال ارونقی» معاون فنی و امور گمرکی بر عهده بگیرد .

معاون فنی و امور گمرکی در این خصوص گفت: این پپیشنهاد با توجه به تاکید معاون اول رئیس جمهوری و وزیر امور اقتصادی و دارایی و همچنین رئیس کل گمرک ایران مبنی بر تعیین تکلیف کالاهای انباشته شده در بنادر پیشنهاد شد تا تیم فنی دفاتر ستادی گمرک در کمترین زمان در بندر شهید رجایی به عنوان مهم ترین بندر تجاری کشور مستقر شود.

جمال ارونقی افزود: در این ارتباط، مشکلات و مسائل گمرک شهید رجایی به عنوان نمونه ای بارز از مشکلات گمرکات کشور بررسی می شود.

«اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهوری سی ام آبان ماه در نامه ای به «فرهاد دژپسند» وزیر امور اقتصادی و دارایی و «رضا رحمانی» وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص «تعیین تکلیف موضوع استمرار خسارت ناشی از دپوی خودروهای مربوط به برندهای مختلف در گمرکات کشور» نوشت: «نباید تحت تاثیر فضاسازی، موانع فعالان اقتصادی را برطرف نکنیم».

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان امروز در دیدار با مدیرکل گمرک شهید رجایی گفت که بسیاری از کالاهای متروکه در انبار به دلیل محدودیت های ناشی از قوانین و مقررات امکان خروج از بندر را ندارند.

«الله مراد عفیفی گور» گفت: اثر منفی ماندگاری کالا در بندر باعث ایجاد حاشیه سود شکننده و شیشه ای می شود و گردش کالا در انبارهای شرکت های محوطه دار قطعا به نفع آنهاست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر