کد خبر 325795

عضو کمیسیون برنامه و بودجه؛

خرید خدمت سربازی از لایحه بودجه‌۹۸ حذف شده است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوی خرید خدمت سربازی بی عدالتی است و باعث می شود که سربازی تنها برای طبقه پایین باشد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خانه ملت، مهرداد بائوج لاهوتی، با اشاره به جزییات لایحه بودجه سال 98، گفت: در لایحه بودجه سال آینده جریمه ریالی مشولان غیب خدمت سربازی دیده نشده است و این مقررات تا پایان سال 97 اجرایی می شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ادامه داد: خرید خدمت سربازی نوعی بی عدالتی بوده است و قانون مربوطه این باب را باز کرده بود که افراد چند وقتی به خدمت سربازی نروند و سپس با پرداخت پول از زیر بار رفتن به سرباز شانه خالی کنند.

نمایند مردم لنگرود در مجلس  دهم شورای اسلامی با تاکید بر تبعیض آمیز بودن خرید خدمت سربازی، بیان داشت: از سوی دیگر با پرداخت جریمه غیبت سربازی، خدمت سربازی برای طبقات پایین جامعه شده بود چرا که آنها توان خرید خدمت را نداشتند.

وی گفت: طبقات ثروتمند جامعه بعد از تفریح در خارج از کشور، با پرداخت 50 میلیون از رفتن به سربازی معاف می شدند اما جوانان طبقه پایین جامعه مجبور به رفتن به سربازی بودند، اعتقاد دارم خرید خدمت سربازی بی عدالتی بود که  دولت در لایحه بودجه سال 98 آن را حذف کرده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با بیان اینکه در لایحه بودجه سال 98 این حکم که تبعیض آمیز و بی عدالتی بود در لایحه وجود ندارد، اظهار داشت: دولت برای جبران کسری بودجه خود این موضوع را در لایحه قرار نداده است با این حال ممکن است در کمیسیون تلفیق این موضوع دیده شود هر چند که نظر شخصی بنده این است که دولت کار درستی برای حذف خرید خدمت از لایحه بودجه کرده است.لاهوتی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت.

طرح خرید سربازی در لایحه بودجه 98 حذف شد ضمن آنکه درآمد حاصل از صدور انواع کارت معافیت دائم مشمولان وظیفه از خدمت سربازی یکی از بندهای درآمدی لایحه بودجه سال آینده است که نسبت به امسال تغییری نکرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر