کد خبر 324430

براساس گزارش اقتصاد آنلاین؛

ذخایر اسکناسی دلار به بالاترین حد در ۵سال گذشته رسید/ همتی ذخایر به باد رفته بانک مرکزی را احیا کرد

خبرهای رسیده به اقتصاد آنلاین حاکی از آنست که ذخایر ارزی در ۵ ماه گذشته به بالاترین سطح در ۵ سال گذشته رسیده است. بطوری که برخی منتقدین معتقدند با توجه به ذخایر خوب بانک مرکزی، همتی سخت گیری بیش از حدی بر روی خرج کرد ذخایر ارزی می کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین ، حسن روحانی امروز در مجلس گفت در ابتدای سال ۹۷ ذخایر ارزی کشور به صفر رسیده بود. این البته خبر جدیدی نبود و پیش از این توسط تحلیلگران گفته شده بود. اما تاکید رئیس جمهور بر آن باعث شد تا بازار ارز اندکی ملتهب شود.

با توجه به ذخایر فعلی ارزی بانک مرکزی، به نظر می رسد بانک مرکزی براحتی توان کاهش دادن نرخ ارز را دارد. اما عدم کاهش آن احتمالا نشان از برنامه بانک مرکزی برای بازارسازی و شکست دادن سفته بازان در بازار است.

همانطور که دولت براحتی توانست نرخ دلار را از ۱۹ هزار تومان به ۱۰ هزار تومان برساند. بنظر می رسد با توجه به ذخایر فعلی، دولت براحتی می تواند نرخ دلار را کاهش دهد. حال باید دید برنامه دولت برای بازار ارز چیست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  عزیز چرا تحلیل های آبکی می کنی؟ به نظر شما دولت تونسته کاری بکنه یا اینکه صرافی ها رو بستن و گفتن هر کس بیاد توی بازار می گیریمش دلیلش بوده؟؟ این هنر نیست که پلیس تمام ماشین های در حال تردد رو متوقف بکنه و جریمه سنگین بکنه واسه تردد خودرو، بعد بگه نگاه بکنین من تونستم مشکل ترافیک رو حل کنم!!! راست میگه اگه این بزرگوار همتی، صرافی ها رو باز بکنه تا مردم بتونن داد و ستد بکنن و دلار حواله بزنن و کارای یومیه تجاری بکنن اونوقت ببینیم چه خبره. هر چند اسفند ماه خدمتتون عرض می کنم نرخ دلار چند خواهد بود. فقط تامل بفرمایید تا دهه فجر! عبور بکنه.

 • حسین یاحقی
  ۳ ۱

  خیلی هم عالی. الان دوستان به راحتی دلارهایی رو که ۱۹ فروخته بودن ۱۰ میخرن. حالا که جمع کردید دوباره به یه جمشید بسم ا.. دیگه نیاز داریدتا به مردم بفروشید ۲۰ بعد عید ازشون بخرید ۱۰. از این بهتر هم مگه داریم؟

  • محمدجواد
   ۱ ۰

   به امید ورشکستگی و حذف تمام سفته بازان از بازار ایران

 • حامد
  ۰ ۰

  ذخایر به باد رفته بانک مرکزی را احیا کرد// ههه / نه بی ارزش شدن دو ریال پس انداز ما بانک خراب شدتونو احیا کرد.