کد خبر 324368

رییس ستاد اطلاع رسانی وتبلیغات اقتصادی:

بودجه‌۹۸ اطمینان‌بخش، مایه آرامش وثبات بازار است

وزیر کشور و رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور ضمن بیان این که رویکرد عمومی بودجه ۹۸ اطمینان بخش، مایه آرامش مردم و ثبات بازار است، بر دفاع کارشناسی و منطقی دستگاه‌های مختلف اجرایی در رسانه ها از این بودجه تأکید کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین ؛ « عبدالرضا رحمانی فضلی» در دهمین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور که شامگاه دوشنبه در این وزارتخانه برگزار شد، پس از استماع گزارش های ارائه شده درباره آخرین روند تدوین بودجه سال 98، با اشاره به این که این بودجه متناسب با شرایط و واقعیت‌های اقتصادی جاری در کشور باز تنظیم شده است، گفت: بایستی انتقادات مطرح در رسانه ها و افکار عمومی را با سعه صدر بشنویم و به صورت کارشناسی و منطقی به سوالات و شبهات پاسخ دهیم.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور با بیان اینکه طرح رسانه ای رویکردهای عمومی بودجه 98 قطعاً اطمینان‌بخش و مایه آرامش مردم و ثبات بازار است، افزایش قابل توجه دریافتی حقوق بگیران و بازنشستگان، تامین کالاهای اساسی و دارویی مورد نیاز مردم با ارز دولتی، حمایت کامل از طرح تحول سلامت، توجه کافی به رفاه اجتماعی و همزمان عدم هرگونه کاهش در بودجه‌های عمرانی را از رویکردهای اطمینان بخش و ثبات آفرین بودجه 98 برشمرد و خواستار توجه کارشناسی و امید آفرین رسانه ها به این رویکردها شد.

وزیر کشور اضافه کرد: تمامی بخش های سه قوه که در مراحل تدوین، تنظیم و بازتنظیم بودجه 98 دخالت داشته اند، بایستی با حضور فعال رسانه ای، کلیت بودجه ارائه شده و بودجه مربوط به بخش خود را با دقت و واقع بینی و با رویکرد کارشناسی و منطقی برای مردم و نخبگان تشریح و تبیین کنند و به سوالات و ابهامات و انتقادات مطرح شده در رسانه ها و افکار عمومی پاسخ دهند.

وزیر کشور با بیان اینکه در بودجه پیشنهادی، توجه ویژه ای به ارتقاء پژوهش در مراکز علمی و دانشگاهی کشور و همچنین توسعه فعالیت های پژوهشی کاربردی در پارک های علم و فن آوری شده است، ابراز امیدواری کرد: بدنه علمی و دانشگاهی کشور فارغ از پیش داوری ها و با درک دقیق از اقتضائات فضای اجتماعی و اقتصادی کشور، تصویر واقع بینانه ای از آثار بودجه پیشنهادی بر اقتصاد کلان کشور در رسانه ها ارائه و زمینه افزایش امید و اعتماد عمومی را فراهم کنند.

رئیس شورای امنیت کشور ضمن تاکید بر ضرورت پاسخگویی کارشناسی دستگاه‌ها از تمامی جریان‌های رسانه‌ای و کارشناسی علاقه مند به مباحث بودجه خواست از سیاسی کردن روند بررسی بودجه و مباحث مربوط به آن خودداری کنند.

وزیر کشور با اشاره به مسئولیت بسیار حساس رسانه‌ها و اصحاب رسانه در روند بررسی و تصویب بودجه خاطرنشان کرد: بررسی های کارشناسی و رسانه ای بودجه نباید رویکرد تنش آفرینی و مسئله سازی های کاذب و غیر ضروری را در کشور تداعی کند، بلکه باید مطالبه افکار عمومی را برای وحدت آفرینی و اجماع سازی ملی در مسیر بررسی بودجه، به صورت جدی مورد توجه قرار دهد.

رحمانی فضلی با تأکید مجدد بر اینکه بررسی های بودجه و انعکاس آن در رسانه ها بایستی منشأ انسجام میان بخش‌های مختلف کشور قرار گیرد، از همه تحلیلگران، چهره ها و فعالان سیاسی و احزاب خواست، تفاوت ها و رقابت‌های موجود در عرصه سیاسی کشور را مبنای تنش ها و دعواهای جناحی و خدای ناکرده؛ بد اخلاقی ها بر سر بودجه 98 قرار ندهند.

وزیر کشور در دهمین ستاد اطلاع‌رسانی وتبلیغات اقتصادی، پس از استماع گزارش دستگاه ها از روند انعکاس رسانه ای تحولات عرصه اشتغال، تولید و توزیع مرغ تازه و منجمد، تولید، واردات و توزیع لاستیک مورد استفاده در حمل و نقل عمومی، توزیع گوشی های تلفن همراه و ذخیره سازی میوه شب عید، بر ضرورت قیمت گذاری مؤثر اقلام و کالاهای اساسی تأکید کرد و اقدام جدی، تحول آفرین و کاربردی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای اطلاع رسانی عمومی قیمت‌های مصوب، دستکم در مورد 25 قلم کالای اساسی مورد استفاده یا مرتبط با عموم مردم را خواستار شد.

رحمانی فضلی در این جلسه همچنین پس از توجه به گزارش نماینده قوه قضاییه و برخی از دستگاه‌های عضو در خصوص بازتاب رسانه‌ای برخوردهای اخیر با مفسدان اقتصادی، ضمن استقبال از رویکرد این قوه در تشدید مقابله قانونی با افساد و جرایم اقتصادی، خواستار افزایش روند اعتمادسازی دستگاه‌های مسئول و اقدامات مؤثر رسانه ای در این عرصه شد.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی با تأکید بر اهمیت اطلاع رسانی مرحله به مرحله قوه قضاییه با همکاری رسانه ها از مستندات موجود در مسیر رسیدگی به تخلفات اقتصادی، از رسانه‌ها خواست ضمن توجه به مباحث کارشناسی از رویکردهای اعتمادزدا در این عرصه اجتناب کنند.

وزیر کشور در پایان ضمن تأکید بر تحقق رسالت رسانه‌ها در پشتیبانی از اجرای عدالت و دفاع از استیفای حقوق عمومی و خصوصی از اصحاب رسانه خواست هوشمندانه از مظلوم‌نمایی و ترحم برانگیزی مجرمان واقعی و محکومان دادگاه های قانونی، ممانعت به عمل آورند و افکار عمومی را در مسیر اجرای عدالت و تحقق منافع واقعی مردم و کشور همراهی کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر