کد خبر 324350

جزئیات لایحه بودجه ۹۸؛

خروج سه دهک بالای درآمدی از صف یارانه بگیران

مطابق با لایحه بودجه ۹۸ یارانه سه دهک بالای درآمدی در سال آینده قطع خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۹۸ به قانون هدفمندی یارانه ها پرداخته است.

مطابق با این تبصره، استانداران سراسر کشور مجازند با هماهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بر اساس پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان نسبت به حذف یارانه نقدی سه دهک بالای درآمدی اقدام نمایند. منابع حاصل از حذف یارانه نقدی خانوارهای پردرآمد با تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان صرف حذف تدریجی فقر مطلق و همچنین تکمیل پروژه های نیمه تمام اولویت دار استانی همان استان خواهد شد.

در صورتی که خانوارها نسبت به حذف یارانه خود معترض باشند، استانداران با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظفند حداکثر ظرف مدت یک ماه موضوع را بررسی و در صورت استحقاق،نسبت به برقراری یارانه آنها اقدام نمایند.

در هر صورت خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی و سایر خانوارهای کم درآمد کماکان یارانه دریافت خواهند کرد و از فهرست دریافت کنندگان یارانه حذف نخواهند شد.

گفتنی است، مطابق با جدول زیر سهم یارانه های نقدی در بودجه سال آینده ۴۲۵ هزار میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

2994408

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • حسن
    ۰ ۱

    سلام ما در کجای دنیا زندگی میکنیم وشما مسولان در کجا من یک سوال از همه مسولان دارم این راه امام حسین است هرروزمردم را ناراحت میکنین چرا یک روز یارانه میدهن مردم خوشحال ویک روز هم میگوین دیگر یارانه نمیدهن خدا پدرتان را رحمت کند پس قیمت هارا هم برگردانید اگر پیروی امام علی هستین یک کمی هم بفکر مردم باشین