{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 324069

نماینده مردم تربت حیدریه گفت: احکام بودجه باید متناسب با شرایط داخلی و خارجی قابلیت تغییر و انعطاف داشته باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سعید باستانی، نماینده تربت‌حیدریه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی لایحه بودجه سال 98 کل کشور در قوه مقننه، گفت: بودجه‌ریزی باید براساس شرایط کلی و شرایط ویژه اقتصادی کشور انجام شود.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و  تشدید تحریم‌ها فاکتورهایی باید در بودجه‌ریزی ملاک قرار گیرد که از جمله آنها می‌توان به نرخ ارز ، میزان فروش نفت، بخش مالیاتی و عوارض به عنوان درآمد و نیز مصارف اشاره کرد؛ لذا مجبوریم براساس سناریوهای محتمل در آینده عمل کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه به نظر می‌رسد بودجه سال آینده بودجه‌ای پویا خواهد بود، افزود: باید راه‌های پویا بودن بودجه نیز مورد توجه قرار گیرد. یعنی احکام بودجه باید چند پهلو بوده و منابع آن قابل حصول باشد و از سوی دیگر به گونه‌ای باشد که متناسب با سناریوهای مختلف آینده، قابلیت تغییر و انعطاف داشته باشد.

وی اظهار داشت: نگاه منطقه‌ای و بخشی به بودجه نه تنها در بودجه سال آینده بلکه در سنوات گذشته نیز اتفاق افتاده است و در بودجه 98 هم دور از انتظار نیست.

باستانی ادامه داد: باید توجه داشت در بسیاری از موارد سرفصل‌هایی که برای آن بودجه‌ای در نظر گرفته می شود به دلایل مختلف فقط روی کاغذ آمده و محقق نمی‌شود، این موضوع در گزارش‌هایی که از سوی سازمان‌های مختلف ارائه می‌شود، دیده شده است.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس تصریح کرد: از آنجا که چند شاخص بودجه، نظیر نرخ ارز ، قیمت فرآورده های نفتی و همچنین نرخ حامل‌های انرژی به عموم مردم باز می‌گردد و برخوردها و واکنش‌های عمومی را همراه دارد؛ لذا نمایندگان مجلس با توجه به شرایط اقتصادی کشور باید برمعیشت مردم توجه ویژه‌ای کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اینکه نمایندگان با توجه به تشدید تحریم‌ها و شرایط حساس کشور نگاه صرفا منطقه‌ای و بخشی به بودجه داشته باشند، درست نیست؛ باید بودجه‌ای براساس تغییرات داخلی و خارجی تصویب کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری