کد خبر 323863

بعد از تغییرات اعمال شده در سازمان برنامه و بودجه؛

سقف اعتبارات بودجه‌۹۸ به ۴۰۶هزار میلیارد تومان رسید/ کاهش ۲۴هزار میلیارد تومانی درآمد نفتی دولت در اصلاحیه

سقف اعتبارات لایحه بودجه ۹۸ بعد از تغییرات اعمال شده در سازمان برنامه و بودجه با کاهش ۲۷ هزار میلیارد تومانی به ۴۰۶ هزار میلیارد تومان رسید.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، در لایحه نهایی بودجه سال 98 سقف اعتبارات در حالی 406 هزار میلیارد تومان لحاظ شده که 15 آذر ماه در نسخه اولیه این لایحه، سقف اعتبارات حدود 433.7  هزار میلیارد تومان بوده است. به این ترتیب سقف اعتبارات و هزینه های بودجه با کاهش 27 هزار میلیارد تومانی مواجه شده است.

بر این اساس در لایحه نهایی، درامدهای مالیاتی و گمرکی 157هزار میلیارد تومان، درآمدهای نفتی 149هزار میلیارد و سهم فروش اوراق نیز حدود 50 هزار میلیارد تومان است.

در قسمت هزینه ها نیز، هزینه های جاری 213 هزار میلیارد تومان، اعتبارات عمرانی حدود 62 و اعتبارات مربوط به سلامت نزدیک به 12 هزار میلیارد تومان میباشد.

پیش از این رقم حاصل از فروش اوراق 52 هزار میلیارد تومان بوده که 50 هزار میلیارد تومان کاهش یافته است. همچنین درامد حاصل از واگذاری دارایی های سرمایه ای(فروش نفت و فراورده های نفتی) حدود 173 هزار میلیارد تومان بوده که به 149هزار میلیارد تومان(با افت 14 درصدی) کاهش یافته است. به این ترتیب درآمد نفتی حدود 24 هزار میلیارد تومان کاهش یافته است.

گفتنی است، سال اینده فروش نفت 1.5 میلیون بشکه ای در هر روز، با نرخ 54 دلار و هر دلار 5700 تومان لحاظ شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری