کد خبر 321815

واعظی در دیدار وزیر دارایی ترکیه:

مناسبات و همکاری‌های ایران و ترکیه رو به گسترش است

رئیس دفتر رئیس جمهور و وزیر دارایی ترکیه در دیدار با یکدیگر با ابراز علاقه مندی به گسترش روابط اقتصادی دو کشور، همکاری‌های دو طرفه را در توسعه مناسبات ایران و ترکیه راهبردی دانستند.

به گزارش اقتصاد آنلاین ؛  محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور که در راس هیأتی برای دیدار و رایزنی با مقامات و مسوولان عالی رتبه ترکیه به این کشور سفر کرده است، عصر پنجشنبه با «برات آل بایراک» وزیر دارایی ترکیه، دیدار و در زمینه راهکارهای توسعه روابط و همکاری‌های اقتصادی تهران-آنکارا با یکدیگر گفت و گو کردند.

رئیس دفتر رئیس جمهور و وزیر دارایی ترکیه در این دیدار با ابراز علاقه مندی به گسترش روابط اقتصادی دو کشور،  همکاری‌های دو طرفه را در توسعه مناسبات ایران و ترکیه راهبردی دانستند.

واعظی و آل بایراک روابط و همکاری‌های ایران و ترکیه را در سال‌های اخیر مثبت و روبه گسترش دانستند و بر ضرورت توسعه بیش از پیش مناسبات اقتصادی و تلاش در راستای افزایش حجم مبادلات تجاری دو کشور تاکید کردند.

قرار است در سفر آتی حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان به ترکیه، پنجمین دور نشست شورای عالی همکاری‌های راهبردی دو کشور با حضور رؤسای جمهور ایران و ترکیه برگزار شود که در این راستا محمود واعظی و وزیر دارایی ترکیه بر موضوعاتی که قرار است در این نشست مطرح شود، توافق کردند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر