کد خبر 314787

رییس کمیته امداد مطرح کرد

توزیع بسته حمایتی ۲۰۰هزار تومانی به مددجویان/ افزایش مستمری‌بگیران کمیته امداد به ۲میلیون خانواده

رئیس کمیته امداد از توزیع بسته حمایتی این نهاد به مددجویان از روز گذشته خبر داد.

پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امروز در نشست خبری با اشاره به جزئیات توزیع بسته مواد غذایی به نیازمندان، اظهار داشت: دو میلیون و ۷۰ هزار خانواده تحت پوشش مستمری بگیر و پشت نوبتی در کمیته امداد حمایت هستند و این افراد مشمول دریافت بسته حمایتی می شوند که بخشی از این افراد طی روز گذشته بسته‌های حمایتی خود را دریافت کرده‌اند. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وی ادامه داد: این بسته حمایتی برای کمیته امداد و بهزیستی به صورت پلکانی توزیع می شود که به طور متوسط ۲۰۰ هزار تومان است.

 

رئیس کمیته امداد افزود: بسته حمایتی برای افراد تک نفره ۱۰۰ هزار تومان، دونفره ۱۵۰ هزار تومان،سه نفره ۲۰۰ هزار تومان،چهار نفره ۲۵۰ هزار تومان و ۵ نفره و بالاتر ۳۰۰ هزار تومان است و متوسط میزان بسته حمایتی برای خانواده های تحت پوشش همان ۲۰۰ هزار تومان است.

فتاح با بیان اینکه بسته حمایتی غیر نقدی است،بیان داشت:این مبلغ به حساب کارت یارانه آنها پرداخت می شود و خانواده ها می توانند اجناس خود را از فروشگاه‌های اتکا، افق، کوروش و ... دریافت کنند.

 رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)  اظهار داشت: با توجه به وضعیت اقتصادی و برای کمک به اقشار نیازمند رئیس جمهور ایده توزیع سبد کالا به نیازمندان را ارائه کرد و این ایده به دولت رفت و پس از برگزاری جلسات کارشناسی در نهایت در 5 آبان ماه توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور ابلاغ شده و آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های آن تصویب شد و عنوان آن طرح حمایت غذایی از گروه‌های کم درآمد جامعه است. 

وی ادامه داد: در بند الف ماده (1) این آیین‌نامه به خانواده‌های کمیته‌ امداد و بهزیستی اشاره شده و این خانواده‌ها در اولویت اول قرار گرفته که پس از برگزاری جلسات زیاد با وزارت رفاه و سازمان برنامه و بودجه چگونگی پرداخت این بسته‌ها تعیین شده و منتهی به صدور دو نامه از سوی محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه شد که جدول این موضوع به کمیته امداد و بهزیستی، وزارت رفاه و سازمان هدفمندی ابلاغ شده و درنهایت در 15 آبان ماه نحوه پرداخت آن ابلاغ شد. 

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه توزیع بسته‌های حمایتی به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی به صورت پلکانی، گفت: متوسط این بسته‌های حمایتی 200 هزار تومان و بین 100 تا 300 هزار تومان است و باید مددجویان حتما از طریق کارت یارانه خود خرید کنند. 

فتاح با بیان اینکه مددجویان حق انتخاب مواد غذایی لازم را دارند یادآور شد: هیچ عجله‌ای در دریافت بسته‌های حمایتی وجود ندارد و زمانی برای انقضاء آن تعیین نشده است. 

وی تصریح کرد: مستمری‌بگیران کمیته امداد حدود یک میلیون و 450 هزار خانواده در مهرماه بودند اما اکنون این تعداد به 2 میلیون و 70 هزار خانواده رسیده است که تعداد اضافه شده به این عدد همان پشت نوبتی‌های کمیته امداد بوده است؛ ضمن اینکه با ایجاد تبصره 14 هیچ پشت نوبتی در کمیته امداد برای تحت پوشش قرار گرفتن وجود ندارد و حدود 600 هزار خانواده جدید از مهرماه وارد گروه مستمری‌بگیر و دریافت کننده سبد کالا شدند و دولت در این خصوص همکاری خوبی داشته است. 

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه مستمری و یارانه مددجویان روز شنبه پرداخت خواهد شد، گفت: دولت در حال ارزیابی توزیع بسته حمایتی است و قرار است تا پایان سال چند نوبت این بسته حمایتی برای اقشار تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی توزیع شود ضمن اینکه دولت 9 هزار میلیارد تومان بودجه برای این موضوع اختصاص داده است. 

وی با اشاره به وقوع زلزله سال گذشته در کرمانشاه خاطرنشان کرد: مدت سه ماه برای اسکان موقت و دریافت کانکس توسط زلزله‌زدگان زمان برد و 9 ماه برای عملیات عمرانی زمان در نظر گرفتیم که در این مدت کارهای خاک‌برداری، تهیه نقشه و ... انجام شد ضمن اینکه باید برای 2400 خانواده مستمری‌بگیر کمیته امداد در 9 شهرستان خانه ساخته می‌شد که 500 خانه تا اوایل تیر سال جاری ساخته شد و 2 هزار خانه را نیز افتتاح کردیم و تا آذر ماه تعداد خانه‌های ساخته شده به طور 100 درصد پایان می‌پذیرد. 

فتاح بیان داشت: 2700 خانواده نیز به تعداد خانه‌های نیازمند بازسازی نوسازی اضافه شده است و تا پایان سال عمده این خانه‌ها ساخته می‌شود و امیدواریم تا پایان سال 98 بتوانیم این پروژه را به اتمام برسانیم و سهم ما که 5300 خانه است را تحویل دهیم. 

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با تاکید بر مشارکت خوب مردم در نوسازی و بازسازی منازل زلزله زده کرمانشاه گفت: برای خانه‌های روستایی 12 میلیون تومان و خانواده‌های شهری 15 میلیون تومان پرداخت کردیم ضمن اینکه کمیته امداد نقش مدیریتی ساخت و سازها را انجام داده است و کار ساخت این خانه‌ها با نظارت کمیته امداد توسط بنیاد مسکن انجام شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • علی محمدی
  ۲ ۱

  سلام ....قبلا ما سبد حمایت غذایی می گرفتیم وبعد چند ماهی قطع شد دلیل ش نمیتوانم چه لطفا رسیدگی کنید

 • معصومه تقی زاده سرپرست
  ۴ ۱

  باعرض ادب خدمت شما بخدا دلخوشی ما همین سبد کالا ویارانه هست هیچ کمک خاصی به ما نمکنند دلخوشی ما همین هست

 • ناشناس
  ۳ ۲

  مددجویان جدیداسفندحقوق وعیدی میگیرند

 • علیرضا
  ۲ ۲

  باسلام وخسته نباشیداقافتاح اخه 60هزارتومان عیدی چیکارش کنیم وقتی مرغ کیلویی 15هزارتومن شماوعده دادیدکه تااواخرسال۹۷مبلغ 200هزارتومن برای مددجویان کمیته امدادبصورت نقدی واریزمیکنیدبجای عیدی ومرحله دوم سبدکالاپس چیشدبرای دلخوشی ماگفتید‌ماوامسال ماکه بدبخت بیچاره هستن بایدبا60 هزارتومن عیدی سرشونوبزارن وبمیرن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تا حالا.هیچ بسته حمایتی دریافت نکردم....۲۰۰تومانی دریافت نشده....سبد کالا هم تا حالا نداده اند...کمیته امداد منطقه ۳اصفهان....مبلغ صد هزار تومان بی دلیل کسر میشود شماره

 • مهاجر
  ۲ ۰

  سلام چرا حقوق مددجویان بهزیستی هنوزواریز نشده من چهار تابچه چکار کنم همسر بیکار مستاجر بچهام سه قلو هستن پوشک شیر خشکشو از کجا بیارم یارانه شونو هر بخوان میریزن خواهش میکنم رسیرگی کنید به سختی داریم زندگی میکنیم با تشکر.

 • خ
  ۰ ۰

  سلام آقای فتاح من مددجویم سرپرست زندگیم دوتابچهاموقطع کردن وخودم تنهامیدن بسته حمایتی تابحال ندیدم سبدکالام ندیدم کمیته غیرمستمریم هیچ چیزی دیگربه مانداد چرافقط حرف میزنید تابه کیه فقط شعارمیدین .۱۸سال تحت پوششم هیچ اززندگیم وجوونیم نفهمیدم شمبااجارهای سنگین به دادمان برسید خدایا

 • خ
  ۰ ۰

  سلام آقای فتاح بسته حمایتی مددجویان نوبت دووم کیه واریزمیشود گفتند ۲۲بهمن بازم واریزنشد گفتند عید نوروز هیچ ندادن گفتن ماه رمضان بازم ماهیچ ندیدیم همه امید مددجویان به همین بستهای حمایتیست خواهشن عزیت نکنید ماهابااین وضع گرانی توشرایته سختی بسرمیبریم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام آقای فتاح چرانوبت دووم بسته حمایتی مددجویان را واریزنمیشه.مابدبختانه سرپرستی داریم نه نون آوری که دلمون خوش باشه باچنتابچه مستجرم هستیم همه چیزگرون شد صاحب خانهام اجارهاراکردن هم قیمت خونه مردم.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  من مددجویی کمیته امداد هستم درمنطقه15 تهران تحت پوشش ک

 • ناشناس
  ۰ ۰

  باسلام من خانمی مطلقه هستم وزیرنظرکمیته امدادهستم الان یکسالی هست زیرنظرشون هستم وجزماهی100هزارتومان کمکی نمیکنن میگن چون یک نفری من بااین 100تومان چیکارکنم که اونم پدرم دریافت میکنه چون دارم پیشش زندگی میکنم لطفاکمکی کنیددچاربیماری هستم مشغول کار نیستم چون اجازه نمیده پدرم واقعابه کمکتون نیازدارم عاجزانه سپاسگزارم

 • پروین کریمی
  ۰ ۰

  سلام سرپرست خانوارم که مستجرم دادن کرایه ۴۰۰تومان خیلی دشوار هست که هیچ همایتی از هیچ کجا نمیشم و دلخوشیم همین بسته همایتی ۲۰۰هزارتومانی هست از مسئولین خواهشمندیم که بما کمک کنن و این بسته همایتی رو بما تعلق بدید

 • لطفاً بخاطر خدا ماازشما هیچ نمی‌خواهیم فقط ۹ونه خودم بیماری خواص
  ۰ ۰  ۰۹۱۳۵0۱۷۷۹۲شماروبخدا فکری بحال ما بیخؤن مونها کنید ممنونم

 • ع
  ۰ ۰

  بدون قسم پیر مرد أبرومند که در ماه درأمد 500هذار تومان ندارم شما اذ کد ملی افراد رابشناسید درسیرجان 80درصد پولدار درأمد کلان من 15سال لباس کهنه پوشیدم اما اذ رهبر تا دست درکاران را دعا کردم شکر خدا امنییت در ایران هست روح شهیدان شاد