کد خبر 314396

دبیرکل کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی؛

تمدید کارت‌های اعتباری در دست بررسی است

دبیرکل کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی با اشاره به اینکه تمدید کارت های اعتباری در دست بررسی است، گفت: پیشنهاد افزایش مبلغ کارت هدیه آماده ارائه به بانک مرکزی است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایبنا، محمدرضا جمشیدی درباره برخی اخبار در خصوص تمدید تاریخ انقضاء کارت های اعتباری، اظهار داشت: از آنجایی که این کارت ها وارداتی و هزینه زا است، پیشنهاد داده شد که تاریخ انقضاء این کارت‌ها تمدید شود تا نیاز به تغییر این کارت ها پس از ۵ سال نباشد.

وی با اشاره به اینکه این موضوع در مرحله پیشنهاد و بررسی است، گفت: اما از نظر مبلغ و افزایش سقف برداشت از دستگاه های خودپرداز پیشنهادی است که آماده ارائه به بانک مرکزی است و در جلسه مدیران عامل بانک ها مطرح شد.

دبیرکل کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی درباره حداکثر مبلغ کارت های هدیه، توضیح داد: اگر خطری متوجه کارت های هدیه است، این خطر برای تمامی کارت های اعتباری است و پیشنهاد افزایش سقف کارت های هدیه، پس از بررسی مباحث امنیتی ارائه شده است.

به گفته جمشیدی، برهمین اساس هیچ خطری برای افزایش سقف برداشت این کارت ها احساس نمی شود و از نظر امنیتی مورد بررسی قرار گرفته است. وی افزود: در صورت موافقت مدیران عامل بانک های خصوصی و دولتی با این طرح، این پیشنهاد به بانک مرکزی ارائه خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر