کد خبر 311417

در دیدار با استاندار نجف

جهانگیری: اربعین باب تفاهم و دوستی ایران و عراق است

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: مراسم معنوی راهپیمایی اربعین باب تفاهم و دوستی دو ملت ایران و عراق را بیش از گذشته باز کرده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور، که برای حضور در پیاده‌روی اربعین حسینی به عراق سفر کرده است، در دیدار با  "سید جواد الیاسری" استاندار نجف، یکی از مهمترین اهداف سفرش را قدردانی از دولت و ملت عراق در این کشور به خاطر پذیرایی از بیش از 2 میلیون ایرانی توصیف کرد و گفت: باید از مراجع بزرگ تقلید نجف که با راهنمایی‌های خود باعث برگزاری بهتر این مراسم معنوی شدند تشکر کرد.

وی همچنین با قدردانی از استاندار و مردم نجف تشکیل دولت عراق را باعث تسریع در پیشرفت و توسعه این کشور ارزیابی کرد و افزود: انتخابات عراق نمایش خوبی از دموکراسی در منطقه بود.

معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه مراسم معنوی راهپیمایی اربعین باب تفاهم و دوستی دو ملت ایران و عراق را بیش از گذشته باز کرده است، اظهار داشت: فرصت حضور میلیون‌ها زائر ایرانی در عراق آثار مادی و معنوی بسیاری دارد که باید همیشه آن را زنده نگه داشت.

استاندار نجف نیز در این دیدار با اشاره به اینکه مردم عراق و شهر نجف افتخار می‌کنند که میزبان زائران امام‌حسین (ع) به ویژه زائران ایرانی و معاون اول رئیس‌جمهور ایران هستند، گفت: اربعین نقش بسزایی در تحکیم روابط دو کشور و دو ملت دارد.

الیاسری با ابراز خرسندی از ناکام ماندن توطئه‌های دشمنان برای روشن کردن آتش فتنه و اختلاف میان مردم دو کشور افزود: ما از حادثه حمله به کنسولگری ایران در بصره ابراز تاسف می‌کنیم و امیدواریم روابط دو کشور همچنان در سایه تلاش‌های انجام شده مستحکم‌تر شود.

وی افزود: زائران ایرانی در ایام اربعین با رعایت عالی‌ترین مسائل قانونی و انضباطی زیارت خود را انجام دادند که ما از آنها تشکر می‌کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری