{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 304818

در حاشیه جلسه هیات دولت

رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به اختیارات خوبی که شورای عالی هماهنگی اقتصادی به بانک مرکزی داد تاکید کرد که روند کاهشی قیمت ارز در بازار ادامه خواهد داشت.

محمود واعظی ظهر امروز (چهارشنبه) و در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: دولت تلاش بسیار زیادی را انجام داده و برنامه ریزی می‌کند تا بازار ارز و کالا ساماندهی شود.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایبنا، وی با اشاره به اختیاراتی که در جلسه اخیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی به بانک مرکزی داده شد، افزود: با همکاری سایر دستگاه‌ها و سیاست‌های بانک مرکزی برای تسهیل واردات ارز و طلا به کشور، بازار تاثیر پذیرفت و در تلاش هستیم تا بازار به روال عادی خود بازگردد. رییس دفتر رییس جمهوری ادامه داد: اینکه عده‌ای دلال از مردم بخواهند تا ارز خود را در بازار بفروشند یا بخرند یا نگهدارند، درست نیست زیرا بازار صرفا باید براساس عرضه و تقاضا تنظیم شود.

واعظی با تاکید بر اینکه براساس نظر دولت، قیمت ارز قیمت موجود در بازار نیست، گفت: اعتقاد داریم قیمت ارز باید از رقم موجود نیز پایین‌تر بیاید. وی به مردم پیشنهاد کرد تا به جای سرمایه گذاری در بازار ریسک پذیر ارز در بازارهای با ثبات و بخش‌های ماندگار اقتصادی سرمایه گذاری کنند.

رییس دفتر رییس جمهوری ادامه داد: مردم باید توجه داشته باشند که بازار فیزیکی ارز بازار کوچکی با حجم یک تا یک و نیم درصد از معاملات است و با یک مداخله، قیمت‌ها بالا یا پایین خواهد رفت؛ کسی که در این بازار متضرر می‌شود مردم هستند و کسی که سود می‌برد تنها دلالان هستند. واعظی ادامه داد: تلاش دولت براین است که بازار را کنترل کند تا روند کاهشی که از روز شنبه هفته جاری آغاز شده، ادامه پیدا کند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری