کد خبر 303726

رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل‌۹۰

دولت بنایی برای افزایش نرخ ارز ندارد

رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس می گوید دولت بنایی برای افزایش نرخ ارز ندارد و نمی خواهد نارضایتی عمومی را تشدید کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خانه ملت، بهرام پارسایی، با اشاره به افزایش نرخ ارز در روزهای اخیر بیان داشت: افزایش نرخ دلار را تا 13 آبان شاهد خواهیم بود و این افزایش نرخ قابل تخمین نیست و نمی توان گفت تا چه رقمی افزایش قیمت ها رقم می خورد.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در خصوص نحوه مدیریت نرخ ارز اظهار داشت: مدیریت ارز کار سختی است و فقط در اختیار دولت نیست از این رو نمی توان تنها از دولت برای مدیریت بازار انتظار داشت.

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به تحریم کشور ترکیه عنوان کرد: دو وزیر دولت ترکیه از سوی ترامپ تحریم شد و به واسطه همین اعمال تحریم ارزش پول ملی این کشور 40 درصد کاهش پیدا کرده است، این تحریم را با تحریم کل کشور ایران مقایسه کنید، مشخص است که فشار بیشتری بر اقتصاد ایران وارد می شود.

وی با تاکید بر اینکه بخش اعظم افزایش قیمت ها به تحریم ها بر می گردد، ادامه داد: اینکه برخی ها می گویند دولت و مجلس خواهان افزایش نرخ ارز هستند قابل قبول نیست و باید برای این ادعایشان سند رو کنند، باید بگویند مجلس چه کاری کرده که به افزایش قیمت ها منتهی شده است.

پارسایی در واکنش به اینکه گفته می شود دستگاه های دولتی تعمدی افزایش قیمت ها را دنبال می کنند، بیان داشت: برای این ادعاها باید سند داشته باشند، بعید می دانم دولت بخواهد چنین نقشی را ایفا کند، با این کار نارضایتی عمومی مردم را به دنبال خواهد داشت.

این نماینده مجلس تاکید کرد: دولت ایران سال ها بدهکار است و اگر باز هم بدهکار بماند اتفاقی نمی افتد بنابراین این ایده که دولت برای جبران بدهی ها دست به افزایش قیمت ها زده قابل قبول نیست.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه مشخص نیست بعد از 13 آبان افزایش نرخ ارز اتفاق می افتد یا خیر، گفت: سخنرانی روحانی در سازمان ملل در چارچوب قانون و واقع بینانه بود باید دید این سخنرانی تا چه اندازه بر کاهش تحریم های اثر خواهد داشت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر