کد خبر 302829

سرپرست وزارت اقتصاد: سهام عدالت باید قابل معامله شود

سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم تلاش شد تا واگذاری ها به بخش خصوصی واقعی صورت گیرد بر این اساس سال گذشته همه واگذاری ها به بخش خصوصیِ واقعی بود.

به گزارش اقتصادآنلاین، «سیدرحمت الله اکرمی» در مجمع عمومی سازمان خصوصی سازی افزود: در گذشته برخی از واگذاری سهام و اموال دولتی به بخش خصوصی واقعی نبود.

وی اظهار داشت: خصوصی سازی یکی از کارهای بزرگی است که در دولت و در وزارت اقتصاد انجام شد و رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری نسبت به صحت واگذاری ها به بخش خصوصی واقعی تاکید ویژه ای داشتند.

اکرمی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که از اصل 44 قانون اساسی به عنوان یک انقلاب اقتصادی نام بردند، گفت: باید تلاش کنیم این انقلاب اقتصادی با موفقیت محقق شود.

سرپرست وزارت اقتصاد افزود: رهبرمعظم انقلاب در دیدار اعضای هیات دولت نسبت به واگذاری اموال مازاد بانک ها و همچنین برخی واگذاری های اموال مازاد نیروهای مسلح نیز تاکید کردند.

وی با اشاره به لزوم پیگیری قابل معامله کردن صندوقهای سرمایه گذاری سهام عدالت گفت: در موضوع سهام عدالت نیز زمانی سهامداری معنی واقعی خود را پیدا می کند که به راحتی قابل معامله و فروش باشد.

اکرمی همچنین نسبت به ارائه پاسخ و اطلاع رسانی در مقابل برخی انتقادات در خصوص نحوه قیمت گذاری و واگذاری ها از سوی سازمان خصوصی سازی تاکید کرد.

مجمع عمومی عادی سالیانه سازمان خصوصی سازی به ریاست سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی و با حضور اعضای مجمع و بازرس قانونی این سازمان برگزار شد و در این جلسه صورت‌های مالی منتهی به 29 اسفند سال 96 که با اظهار نظر مقبول حسابرس مستقل و بازرس قانونی همراه شده بود، مورد تائید و تصویب قرار گرفت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر