کد خبر 298561

وزیر بهداشت:

کاهش هزینه‌های پزشکی برای بیمه در همه مناطق میسر نیست

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کاهش ۱۰ درصدی هزینه های خدمات پزشکی برای بیمه در سال جاری که مورد تاکید بیمه سلامت است، در همه مناطق کشور میسر نیست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا ، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی پنجشنبه شب در مراسم پایانی اجلاس سراسری مدیران بیمه سلامت کشور در مشهد افزود: باید همه تلاش خود را برای کاهش هزینه های خدمات پزشکی داشته باشیم تا با کمترین کسری وارد سال 98 شویم، ولی این امر در برخی مناطق محروم کشور امکان پذیر نیست .

وی اظهار داشت: در استان های محروم و مرزی نباید انتظار داشت هزینه های خدمات پزشکی برای بیمه 10 درصد کاهش یابد زیرا مردم از نظر اقتصادی مشکل دارند.

وی با بیان اینکه بیمه سلامت در طول یکسال گذشته مسئولیت سنگینی داشت، گفت: ما علاقه مند نبودیم بیمه سلامت بخشی از وزارت بهداشت شود بلکه بهترین راه این بود که بیمه ها در قالب یک سازمان قوی با هم ادغام شوند و به عنوان خرید خدمت فعالیت کنند.

وزیر بهداشت افزود: با این حال در یک سال گذشته به عهد خود پایبند بوده و همه تلاش ما این بود که با حفظ استقلال بیمه ها در ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به مردم خللی وارد نشود.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به لزوم شفافیت در بیمه سلامت اظهار داشت: خدمات الکترونیکی که نقش مهمی در شفافیت و ارتقای خدمات رسانی دارد تا چند ماه آینده در بیشتر مراکز درمانی کشور عملیاتی خواهد شد.

وی گفت: برخی مراکز بهداشتی و درمانی روستایی به دلیل کمبود نیروی انسانی در نوبت عصر تعطیل هستند و اگر روستائیان مشکلی داشته باشند، بیمارستان ها هم آنها را پذیرش نمی کنند.

وزیر بهداشت افزود: در این زمینه باید از سوی مسئولان شبکه های بهداشت و درمان چاره اندیشی شود تا روستائیان دچار سردرگمی نشوند.

وی با بیان اینکه حوزه سلامت با مشکلاتی روبرو است اظهار داشت: برخی با زیرکی نسبت به این مشکلات نگریسته و همه را به دولت یازدهم و دوازدهم نسبت می دهند در حالی که تنها دولت در این زمینه تاثیر گذار نبوده و همه با هم در آن شریک هستیم.

قاضی زاده هاشمی گفت: روزهای سختی را در پیش داریم و تنها راه این است که برای رفع چالش های پیش رو صبور و امیدوار باشیم.

اجلاس سراسری مدیران بیمه سلامت کشور از 14 شهریور ماه به مدت 2 روز در مشهد برگزار شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر