کد خبر 293114

در حاشیه جلسه هیأت دولت:

واعظی: روحانی تا زمان معین شد در مجلس حاضر می‌شود

رئیس دفتر روحانی گفت: رییس جمهور تا زمان معین شده و حتی چند روز زودتر از آن در مجلس حاضر خواهد شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیأت دولت درباره مسائل پیش آمده پس از امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر، اظهار کرد: شاهد بودیم در شبی که اسناد مربوط به خزر امضا شد رسانه‌های بیگانه  حرف‌هایی مطرح کردند که متاسفانه در داخل هم مقداری انعکاس داشت. هیچ وقت بحث ۵۰/. سهم روسیه از دریای خزر مطرح نبوده است. وقتی بحث ۵۰/. مطرح می‌شود؛ یعنی فقط یک طرف ایران یک طرف روسیه ؛ اما الان روسیه بحث ۱۷/. را با همسایگان خزر درمیان گذاشت .

وی ادامه داد: ما در این سفر بحث نظامی بودن دریای خزر ، شیلات، کشتی رانی و امنیت را مطرح کردیم. فکر می‌کنیم در مذاکرات آینده ما می توانیم مباحث بیشتری مطرح کنیم، بحث حریم ساحلی هم مهم بود.

واعظی درباره جلسه امروز هیأت وزیران بیان داشت: درباره شرایط سیاسی کشور وزیر کشور گزارش خوبی ارایه داد، در جمع بندی آقای رئیس جمهور تاکید کرد همواره به نیازمندی های مردم باید توجه بیشتری کنیم .

وی افزود: مردم با گرانی مشکل دارند وزارت صمت مامور شد نظارت بیشتری بر قیمت ها داشته باشد . تکریم ارباب رجوع موضوع دیگری بود که تاکید کردند. در جلسه بعدی قرار شد موضوعاتی که مورد توجه مردم بویژه اقشار ضعیف هست طرح شود.

واعظی در مورد موضوع تغیرات در کابینه گفت: بحثی که من پیش تر مطرح کردم را نتیجه اش را دیدید ، بحث ورود همتی به کابینه بود. سیاست دولت این است که ما تغییر را برای تغییر نمی‌خواهیم برای اصلاح می خواهیم. اگر نیروهایی باشند که با انگیزه بیشتر در شرایط خاص تحریم و فشارهای بین المللی کار کنند استقبال می کنیم.

واعظی درباره انتخاب سخنگوی دولت نیز گفت: مدتی نیست که دولت سخنگو ندارد، دو هفته است. حتما سخنگو انتخاب می شود. فردی مورد نظر بود که به دلیل مشغله کاری ترجیح دادند، شخص دیگری باشد.

رئیس دفتر روحانی در مورد اخبار منتشر شده مبنی بر نامه قالیباف به سران قوا گفت:  من هیچ نامه ای از قالیباف دریافت نکردم. ضمن اینکه رییس جمهور تاکید کردند تا زمانی که سخنگو انتخاب می‌شود همه وزرا و اعضای کابینه موظف هستند ارتباطشان را با رسانه ها بیش تر و سفر استانی بیشتر بروند.

وی درباره اینکه چرا جزئیاتی از جلسه سران سه قوه منتشر نمی شود نیز تصریح کرد: جلسات دو ساعت و دوساعت و نیم است موضوعات بسیار مهمی طرح می کنند که همه مفادش به جمع بندی نمی شود. بعد جمع بندی به نظر رهبری می رسد و بعد اعلام می شود. ما مردم را در جریان کلیات موضوع قرار می دهیم وقتی تایید شد جزئات را به مردم می گوییم.

وی همچنین درباره زمان حضور روحانی در مجلس گفت:  رییس جمهور در زمان مشخص شده و حتی ممکن است چند روز زودتر از آن در مجلس حاضر شود.

این خبر درحال تکمیل است...

بیشتر بخوانید
ارسال نظر