کد خبر 292138

در دوره برجام صورت گرفت؛

خرید ۱۰۰۰ میلیارد تومان تجهیزات فرودگاهی

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به خرید ۱۰۰۰ میلیارد تومان تجهیزات فرودگاهی در دوره برجام، گفت: چالشی در حوزه فرودگاهی کشور نداریم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، رحمت اله مه آبادی اظهار کرد: باید این موضوع را در نظر بگیریم که تحریم مدت زمان مشخصی دارد و قرار نیست ایران تا سال ها در تحریم باشد و ما نیز موئلفه های قدرتی داریم که بتوانیم با استفاده از آنها در مقابل دشمنان مان بایستیم.

وی تصریح کرد: شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در دوران برجام توانست معادل 81میلیون و 383 هزار و 738 یورو و 4453 میلیارد و 980 میلیون و 709 هزار و 508 ریال (در مجموع حدود 1000 میلیارد تومان) تجهیزات فرودگاهی در دو بخش داخلی و خارجی خریداری کند که این تجهیزات مربوط به ادارات کل ارتباطات و ناوبری، آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما، تجهیزات و سامانه های فرودگاهی، مرکز وارسی پروازی و خدمات هوایی، حراست و امنیت فرودگاهی می شود.

وی با بیان این‌که شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران توانسته از فرصت پسابرجام بهترین بهره را ببرد، افزود: شرکت فرودگاه‌ها برنده 10 هزار میلیارد ریالی برجام بودیم چراکه از همان ابتدا رفع تحریم‌ها را موقت می‌دانستیم و امروز در هیچ حوزه فرودگاهی با چالشی که تغییر شرایط در روند کارمان اختلال ایجاد کند مواجه نیستیم، تمام خریدهایمان را در دو سال گذشته انجام داده‌ایم و امروز در حال نصب تجهیزات هستیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی با اشاره به قطعی برق استان تهران در برخی از ساعات طی یک ماه اخیر اظهار کرد: قطعی برق تهران برای فرودگاه‌ها اختلالی ایجاد نکرده چراکه نیروگاه‌های پشتیبان برق فرودگاه‌ها را در مواقع قطع برق شهر تامین می‌کنند و خوشبختانه در این مدت در فرودگاه‌های استان تهران با خاموشی مواجه نبودیم.

مه‌آبادی با بیان اینکه برق سامانه های حساس از سامانه پشتیبان UPS برخوردارند که مجال قطع برق را نمی دهند، افزود: به هر حال خوشبختانه در این مدت که برق مناطق تهران قطع می‌شد قطعی برق مهمی در فرودگاه‌ها پیش نیامد و اختلالی در برنامه‌های پروازی ایجاد نشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر