کد خبر 290406

معاون اول رییس جمهور تصریح کرد:

رویداد همدان ۲۰۱۸ فرصت مغتنمی برای معرفی ایران به جهان

جلسه هماهنگی برگزاری رویداد همدان ۲۰۱۸ بعنوان پایتخت گردشگری کشور‌های آسیایی عصر امروز به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، اسحاق جهانگیری با اشاره به اهمیت این رویداد، گفت: رویداد همدان ۲۰۱۸ بعنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی فرصتی کم نظیر برای معرفی بهتر و مناسب تر تاریخ، تمدن و فرهنگ ایرانی به جهان است. 

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه استان همدان از ظرفیت ها و مزیت های متعدد گردشگری و تاریخی برخوردار است،‌ خاطر نشان کرد: آثار تاریخی و فرهنگی، مشاهیر و صنایع دستی همدان از جمله جاذبه های فراوان این استان در حوزه گردشگری است که لازم است همه دستگاه های ملی کشور برای معرفی این ظرفیت ها اقدامات ویژه انجام دهند. 

وی همچنین از وزارت امور خارجه خواست نقش فعالی در این زمینه ایفا کند تا از این فرصت بوجود آمده استفاده مطلوب در جهت دیپلماسی فرهنگی و معرفی ایران در سطح بین الملل صورت گیرد. 

دکتر جهانگیری همچنین با تاکید بر اینکه یکی از جهت گیری های اصلی توسعه کشور، توسعه گردشگری است،‌ افزود: ایران از جاذبه های فراوانی در بخش گردشگری برخوردار است و رویداد همدان ۲۰۱۸ نه تنها برای این استان بلکه می تواند برای کل ایران فرصت مغتنمی در جهت معرفی ظرفیت های گردشگری باشد. 

معاون اول رییس جمهور با اشاره به گزارش های ارائه شده از اقدامات صورت گرفته در جهت هماهنگی و فراهم نمودن مقدمات برای برگزاری هر چه بهتر رویداد همدان ۲۰۱۸، از شهرداری همدان، استاندار و مدیران این استان و نیز سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بخاطر تلاش های صورت گرفته در جهت زیبا سازی شهر و تکمیل زیرساخت های آن قدردانی کرد. 

وی با تاکید بر لزوم تلاش برای معرفی هر چه بهتر همدان، یکی از ظرفیت ها و جاذبه های این استان را وجود مشاهیر و چهره های سرشناس در این استان دانست و افزود: در شرایطی که برخی کشورها بدنبال ایران هراسی و تبلیغات منفی علیه ملت ایران هستند و نیز با توجه به برخی تلاش ها در جهت ایجاد تردید نسبت به ایرانی بودن مشاهیر بزرگی نظیر بوعلی سینا و انتساب این چهره های بزرگ به کشورهای دیگر می خواهند به فرهنگ و تمدن ایرانی خدشه وارد کنند، رویداد همدان ۲۰۱۸ فرصتی بزرگ است تا با معرفی چهره ها و مشاهیر همدان، جایگاه واقعی ایران را به افکار عمومی جهان معرفی کنیم.

دکتر جهانگیری افزود: ظرفیت و جاذبه های تاریخی استان همدان بسیار زیاد است به گونه ای که حتی برخی مردم ایران نیز با آثار تاریخی و مشاهیر این استان آشنایی ندارند که فرصت خوبی است تا با برگزاری مناسب این رویداد بین المللی علاوه بر معرفی همدان در سطح بین الملل،‌ اطلاع رسانی دقیقی در خصوص مشاهیر و آثار تاریخی و فرهنگی همدان به مردم کشور انجام شود. 

معاون اول رییس جمهور با تاکید براینکه صدا و سیما و رسانه های دیگر نیز در این زمینه مسئولیت و رسالت سنگینی بر دوش دارند، از آنان خواست تمام تلاش خود را بکار گیرند و با حداکثر ظرفیت خود برای معرفی هر چه بهتر همدان و برگزاری مناسب رویداد همدان ۲۰۱۸ تلاش کنند. 

وی همچنین با یادآوری اینکه جاذبه های گردشگری، آثار تاریخی و مشاهیر استان همدان به مرکز استان محدود نمی شود، خاطر نشان کرد: دربرگزاری رویداد همدان ۲۰۱۸، برنامه ها نباید فقط در مرکز استان متمرکز شود بلکه باید سایر شهرستان های استان نیز در این زمینه فعال باشند و ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری همه نقاط استان مدنظر قرار گیرد.

در این جلسه که وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، رییس سازمان حفاظت محیط زیست و برخی نمایندگان مردم استان همدان در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، استاندار همدان گزارشی از اقدامات صورت گرفته در جهت زیباسازی شهر،‌ تکمیل زیرساخت ها و آماده سازی همدان برای برگزاری رویداد همدان ۲۰۱۸ ارائه و نیازها و پیشنهادات خود را برای کمک به برگزاری هر چه بهتر این رویداد مطرح کرد. 

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و نیز مدیر کل این سازمان در استان همدان نیز گزارش هایی از اجرای پروژه های زیرساختی مرتبط با گردشگری نظیر بهره برداری از ۵ هتل، اجرای ۱۴۲ پروژه مرمتی، ایجاد ۲۶ واحد اقامتگاه بومگردی و ایجاد کمپ در روستاهای هدف گردشگری ارائه کردند و به تشریح برنامه ریزی های انجام شده جهت برگزاری هر چه بهتر رویداد همدان ۲۰۱۸ پرداختند. 

در پایان این جلسه مقرر شد موضوع رویداد همدان ۲۰۱۸ در یکی از جلسات آتی هیأت وزیران برگزار و تصمیمات لازم برای تفویض اختیار به استان و دستگاه های اجرایی و نیز تامین اعتبار مورد نیاز برای برگزاری هر چه مناسب تر این رویداد اتخاذ شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری