کد خبر 287965

معاون وزارت آموزش و پرورش:

افزایش حقوق معلمان بیش از میزان تورم بوده است

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: سال آینده به دلیل بازماندگان سال‌های گذشته و ساختار ۶-۳-۳ دو آزمون برگزار خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، علی زرافشان عصر امروز در جمع معاونان آموزش متوسطه استان اصفهان، اظهار کرد: شاخصه‌های آموزش و پرورش استان اصفهان محصول تلاش مدیران در سال‌های تصدی پست مدیرتی است.

وی با اشاره به این که منابع آموزش و پرورش محدود شده است، گفت: در چهار سال دولت یازدهم افزایش حقوق‌های معلمان نسبت به دولت‌های قبل بیشتر بوده است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش افزود: افزایش حقوق‌های معلمان بیش از میزان تورم بوده است و افزایش در واقع به حدی بود که نسبت به سایر دستگاه‌ها بیشتر بوده است، اما تمام این‌ها جبران بودجه و امکانات  واقعی که باید در اختیار آموزش و پرورش  قرار گیرد، نیست.

وی گفت: در راستای برنامه تعالی با فرض افزایش 6 تا 12 درصدی حقوق‌های معلمان، افزایش 10 درصدی بودجه آموزش و پرورش و تخصیص‌هایی که منظم پرداخت می‌شود، در اردیبهشت‌ماه سال جاری 52 میلیارد تومان بودجه سال گذشته  برای تجهیز هنرستان‌ها تخصیص داده شده است.

زرافشان تصریح کرد: با تمام این امکانات از لحاظ منابع و امکانات شرایط سال جاری مناسب‌تر از سال گذشته از سوی دولت نخواهد بود، با توجه به جنگ اقتصادی آمریکا باید بتوانیم منابع مالی را مدیریت کنیم.

وی افزود: منابعی نیست که در وزارتخانه اختصاص دهند و متوقف شود، اگر بودجه و منابعی به استان داده نمی‌شود به دلیل این‌ است که تخصیص منابع نداریم، اگر تخصیص داده شود وظیفه ستاد در اختیار گذاشتن بودجه به استان‌ها است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید تنها امتحانات نهایی داریم و تعداد دروس هم بین 10 تا 12 درس بود که این تعداد دروس بین 8 تا 10 قرار خواهد گرفت، بنا داریم که تعداد امتحانات نهایی افزایش پیدا نکند، سال آینده به دلیل بازماندگان سال‌های گذشته و ساختار 6-3-3 دو کنکور برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ali
  ۱۹ ۱

  درحالیکه افزایش متوسط قیمت کالاهای ضروری حداقل 2 برابر بوده و افزایش حقوقها حداکثر 20 درصد بوده لابد اقای زرافشان معلمها را بی سواد فرض کرده!

 • علی
  ۱۵ ۱

  ... جناب معاون یعنی تورم امسال 6 درصد میباشد قیمت اجناس یک ونیم تا دو برابر یا حتی بیشتر شده اند اما حقوق چی ................

 • علی
  ۱۹ ۱

  بر پدر ومادر دروغگو لعنت یه دونه پفک 500 تومنی شده 1000 تومن دقیقا دو برابر حالا افزایش 6 درصدی شد میزان با تورم ...

 • ناشناس
  ۱۶ ۱

  زرافشان عزیز یا تورم را نمی فهمد یا با کلمه " بیش" آشنا نیست.

 • حسن
  ۱۱ ۲

  متاسفانه در حالی که حقوق اکثر دستگاههای دولتی 50 درصد اضافه شد و تورم واقعی امسال بالای 50درصد بود حقوق فرهنگیان فقط 9 درصد اضافه شد و سختی کار آنها هم حذف شد

 • حسام
  ۱۳ ۱

  با این اظهارات حالا حالاها در پستت ابقایی!

 • ناشناس
  ۸ ۱

  با تورمی که دولت حساب میکنه همه چیز بیشتر از اونه!

 • ناشناس
  ۳ ۴

  به نظر من که حقوق معلم ها زیاد هم هست

 • ناشناس
  ۳ ۰

  همین می شه که نتیجش اینه که کارایی نداریم و بچه هامون هم بدون علم و دانش رشد می کنن، چون دیگه هیچکس از جونش مایه نمی ذاره

 • ناشناس
  ۱ ۰

  کی درست و حسابی حقوق میگیره که معلم ها بگیرند