کد خبر 286843
معاون علمی رئیس‌جمهور:

بیش از ۹۸درصد داروهای مورد نیاز کشور را تولید می‌کنیم

معاون علمی رئیس‌جمهور با بیان اینکه در زمینه استارتاپ‌های منطقه خاورمیانه در حوزه بیوتکنولوژی و سلول‌های بنیادی متعلق به ایران است، گفت: بیش از ۹۸ درصد داروهای مورد نیاز کشور را تولید می‌کنیم.

به گزارش اقتصادآنلان به نقل از فارس، اختتامیه بیست و نهمین دوره المپیاد جهانی زیست‌شناسی در سالن سران کشورهای اسلامی برگزار شد.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در این مراسم اظهار کرد: سابقه المپیادهای علمی نشان می‌دهد که ما در ایران پتانسیل بسیار بالایی در حوزه نیروی انسانی داریم و اقتصاد دانش‌بنیان یکی از پایه‌های اصلی اقتصادی ایران در آینده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر از لحاظ تولید علم در در بیوتکنولوژی رتبه 13 و در سلول‌های بنیادی رتبه 14 را داریم و جا دارد بیشتر سرمایه‌گذاری در هر دو حوزه داشته باشیم.

ستاری با بیان اینکه در حال حاضر در زمینه استارتاپ‌های منطقه خاورمیانه در حوزه بیوتکنولوژی و سلول‌های بنیادی از آن ایران است، گفت: بیش از 98 درصد داروهای مورد نیاز کشور را تولید می‌کنیم و شرکتهای بزرگی در این زمینه تأسیس شده است علاوه بر این نیروی انسانی فوق‌العاده‌ای داریم که می‌تواند اقتصاد این حوزه را به شدت تقویت کند.

ارسال نظر