کد خبر 286843

معاون علمی رئیس‌جمهور:

بیش از ۹۸درصد داروهای مورد نیاز کشور را تولید می‌کنیم

معاون علمی رئیس‌جمهور با بیان اینکه در زمینه استارتاپ‌های منطقه خاورمیانه در حوزه بیوتکنولوژی و سلول‌های بنیادی متعلق به ایران است، گفت: بیش از ۹۸ درصد داروهای مورد نیاز کشور را تولید می‌کنیم.

به گزارش اقتصادآنلان به نقل از فارس، اختتامیه بیست و نهمین دوره المپیاد جهانی زیست‌شناسی در سالن سران کشورهای اسلامی برگزار شد.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در این مراسم اظهار کرد: سابقه المپیادهای علمی نشان می‌دهد که ما در ایران پتانسیل بسیار بالایی در حوزه نیروی انسانی داریم و اقتصاد دانش‌بنیان یکی از پایه‌های اصلی اقتصادی ایران در آینده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر از لحاظ تولید علم در در بیوتکنولوژی رتبه 13 و در سلول‌های بنیادی رتبه 14 را داریم و جا دارد بیشتر سرمایه‌گذاری در هر دو حوزه داشته باشیم.

ستاری با بیان اینکه در حال حاضر در زمینه استارتاپ‌های منطقه خاورمیانه در حوزه بیوتکنولوژی و سلول‌های بنیادی از آن ایران است، گفت: بیش از 98 درصد داروهای مورد نیاز کشور را تولید می‌کنیم و شرکتهای بزرگی در این زمینه تأسیس شده است علاوه بر این نیروی انسانی فوق‌العاده‌ای داریم که می‌تواند اقتصاد این حوزه را به شدت تقویت کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری