کد خبر 285947

وجود ۱.۲میلیون مودی مالیاتی در تهران

تهرانی‌ها چقدر مالیات می‌دهند؟/ وصول ۵۸درصدی مالیات تهرانی

رئیس امور مالیاتی استان تهران با اشاره به تحقق ۱۰۶ درصدی وصول مالیات ها در سال گذشته از وصول ۵۸ درصدی مالیات کشور در تهران خبرداد.

محمدرضا نوری عصر امروز در جلسه شورای اداری استان با اشاره به اینکه خرداد و تیر زمان ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی است گفت:در خرداد مالیات مشاغل و در تیر مالیات شرکت‌ها و املاک اظهار می‌شود و از ۴.۵ میلیون نفر جامعه مؤدیان مالیات کشور، حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از مؤدیان مشاغل استان تهران هستند. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، وی افزود: جامعه حدود چهار میلیونی مؤدیان مالیاتی در کشور حدود دو هزار میلیارد تومان مالیات اظهار می‌کنند و یک میلیون و ۲۰۰ مؤدی استان تهران ۱۱۰۰ میلیارد تومان مالیات را ابراز می‌کنند.

به گفته نوری، در سال گذشته ، ۱۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه مالیاتی کشور بوده است که ۵۶ هزار میلیارد تومان در تهران وصول شد و تحقق ۱۰۶ درصدی داشتیم.

رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران گفت: طرح جامع مالیاتی یکی از طرح‌های مهم در نظام مالیاتی است که از سال ۹۶ بومی سازی شده  و در تغییر و اصلاح مکانیزم‌های اجرای مالیات می‌تواند هدایت‌گر باشد.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر