کد خبر 281483

افراد غیر بازاری‌ شرایط کاسبی را برهم زدند

درپی شرایط به وجود آمده طی یکی - دو روز اخیر در بازار بزرگ تهران، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با بیان اینکه معاونت امور اقتصادی وزارت صنعت، معدن و تجارت حل مشکلات صنوف را برعهده گرفته است، گفت: برخی صنوف در زمینه تامین کالا، نسبت به آینده بدبین هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، یدالله صادقی در رابطه با انتظارات فعالان اقتصادی و جلسه اخیر با وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: فعالان اقتصادی و صنفی تسهیل شرایط ارزی جدید را خواستار هستند که در جلسه اخیر با وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاونت امور اقتصادی این وزارتخانه مامور شد با همکاری اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی تشکیل کمیته‌های بررسی و حل مشکلات سیاست های اخیر ارزی دهد.

وی ادامه داد: خروجی کمیته‌های بررسی به وسیله وزیر صنعت، معدن و تجارت در هیات دولت مطرح و مشکلات با همکاری وزارتخانه و بانک مرکزی حل خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با بیان اینکه برپایی اعتراضات در منطقه بازار به معنای آن نیست که حتما بازاری‌ها معترض هستند، خاطرنشان کرد: در روزهای گذشته اتحادیه‌های صنفی مامور شدند با اعضای خود مذاکره کنند و روال عادی بازار ادامه پیدا کند و اکثر فعالان بازار مدعی هستند که افراد غیربازاری با ایجاد هرج و مرج شرایط را به گونه‌ای رقم می‌زنند که ادامه فعالیت به واسطه نبودن امنیت، ممکن نیست.

او بیان کرد: یکی از خواسته‌های فعالان و کسبه‌های صنفی در رابطه با تعیین و تکلیف نرخ منطقی ارز و روش‌های دریافت آن است که در کمیته‌های ایجاد شده شرایط ارزی و واردات کالا مورد بررسی و اطلاع رسانی قرار خواهد گرفت. لازم به ذکر است که تمام بازار با نوسان ارز و مشکلات دریافت ارز و واردات کالا مواجه نیستند و فقط شرایط کسب و کار برخی از صنوف دستخوش تغییر شده که شرایط به گونه‌ای رقم خواهد خورد تا تمام صنوف به راحتی به ادامه فعالیت بپردازند.

صادقی با اشاره به اینکه کلیت بازار به فعالیت خود مشغول هستند، گفت: صنوف طلا و سکه، بنکداران پارچه، لوازم خانگی و صنوفی که ادامه فعالیت آن ها ارتباط تنگاتنگی با ارز به ویژه دلار دارد، در چند روز گذشته کسب و کار آن ها دستخوش تغییر شده و در زمینه تامین کالا، به آینده بدبین هستند که با گذر زمان و اجرایی شدن روش های اعلامی تامین ارز از سوی بانک مرکزی شرایط مناسبی رقم خواهد خورد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری