کد خبر 281373

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

تولید با افزایش نرخ سود بانکی به کُما می‌رود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزایش نرخ سود بانکی را به زیان بخش تولید دانست.

به گزارش اقتصاد آنلاین  به نقل از خانه ملت، علی اکبر کریمی درباره انتشار اخباری مبنی بر افزایش نرخ سود بانکی گفت: بدیهی است مسائل اقتصادی به هم ارتباط دارند به نحوی که تصمیم‌گیری و سیاست گذاری در هر بازار می‌تواند بازارهای دیگر را تحت تاثیر قرار دهد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نرخ سود بانکی در کشور در سال های گذشته بالا بوده و از مولفه‌های اقتصادی پیروی نکرد بطور مثال با وجود تک رقمی شدن نرخ تورم اما نرخ سود بانکی با این نرخ متناسب نشد.

افزایش نرخ سود بانکی اقدام غیرمنطقی محسوب می‌شود

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: در سال های گذشته علی رغم روند کاهشی نرخ تورم، نرخ سود بانکی تنها دو درصد کاهش یافت؛ البته متاسفانه با انتشار اوراق مشارکت با نرخ سود ۲۰ درصد عملا کاهش دو درصدی نرخ سود بانکی نیز بی‌تاثیر شد.   

کریمی در ادامه افزود: افزایش نرخ سود بانکی اقدام غیرمنطقی محسوب می شود چرا که به بخش تولید زیان وارد می کند. در حال حاضر بخش تولید با مشکل کمبود نقدینگی روبرو است و نمی تواند شوک جدیدی تحمل کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مدیریت نقدینگی با روش های کارشناسی امکان پذیر است و نباید به بهانه مدیریت نقدینگی، نرخ سود بانکی را افزایش داد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    نخیر!
    از کما به موت میرود.