کد خبر 279144

رئیس سازمان بازرسی کل کشور خبر داد؛

۵درصد پیش‌فروش سکه در انحصار ۵۰نفر

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: ۷ میلیون و ٦٠٠ هزار ثبت‌نام سکه داشتیم که ۵۰ نفر، ۵درصد این سکه‌ها را در اختیار دارند و هر‌ سکه‌ای یک‌ میلیون سود دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ناصر سراج در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه ریزی های امسال سازمان بازرسی در سال جاری گفت: برنامه‌های بازرسی به دو بخش ویژه و جاری تبدیل می شود که در قسمت برنامه های ویژه و تعریف نشده بازرسی ها انجام می شود.

وی افزود: بازار سکه، خودرو، مسکن و ارز چهار بازازی است که سازمان بازرسی به آن ورود کرده است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: در رابطه با سکه ٧ میلیون و ٦٠٠ هزار ثبت نام سکه داشتیم که ۵۰ نفر، ۵ درصد این سکه ها را در اختیار دارند و هر‌ سکه ای یک‌میلیون سود دارد.

وی در خصوص بازار خودرو گفت: نقدینگی بیش از حدی در بازار خودرو وجود دارد و بعضی خودروها تا صد میلیون گران شده است.

سراج گفت: فردا هم جلسه ای در رابطه با این چهار بازار برگزار می شود تا تصمیم گیری درستی انجام شود.

وی با اشاره به ورود این سازمان در بازار خودرو اظهار کرد: وضعیت بازار خودرو نیز تقریبا مانند بازار مسکن بود و پول های سرگردان و نقدینگی بیش از حد باعث شد که برخی خودروها حتی تا صد میلیون تومان گران شوند.

سراج افزود: به عنوان مثال خودرو سوزوکی در حدود ١٠٠ میلیون تومان، خودرو ٢٠٠٨ ، ٧٠ الی ٨٠ میلیون تومان و خودرو استپ وی حدود ٣٠ میلیون تومان گران شد.

وی ادامه داد: در همین ارتباط سازمان ورود و سایت هایشان را بررسی کرد که البته امیدواریم بتوانیم ضمن کنترل قیمت ها شاهد کاهش قیمت هم باشیم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: معتقدیم این قیمت ها حبابی است و قیمت واقعی نیست و مصرف کنندگان واقعی نیز در این بازارها وجود ندارند و اکثرا دلال ها هستند که بازار را ملتهب می کنند که امیدواریم با کمک دولت این مشکلات برطرف شود.

وی گفت: فردا دوشنبه جلسه ستاد مبارزه با مفساد اقتصادی را داریم که نمایندگان سه قوه در این جلسه حضور دارند و امیدواریم در این جلسه در خصوص ٤ بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه تصمیم گیری شود.

سراج به موضوع خودروهای خارجی و گران شدن بیش از حد آن اشاره کرد و گفت: متاسفانه سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت(صمت) هک شد و حدود ٥ هزار خودرو مدل بالا و گران قیمت وارد کشور شد که از این تعداد حدود ٤ هزار خودرو ترخیص و وارد بازار شده است و هزار خودرو همچنان در گمرک است که امیدواریم در این خصوص نیز تصمیم گیری شود.

وی تصریح کرد: اختلاف قیمت این خودروها به نزدیک نیم میلیارد تومان می رسد، مانند ولوو و بی.ام.و که هیچ کدام از این خودروها قیمت واقعی ندارند هرچند امیدواریم با همکاری سه قوه این بازار را کنترل و قیمت ها را به قیمت واقعی برسانیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • رضا
  ۰ ۰

  کمی به صحبتهای آقای سراج دقت کنین کاملا هرج و مرج و از هم گسیختگی در سطح جامعه رو درک میکنید . سایت وزارت صنعت هک میشه خودرو وارد میشه . 50 نفر یه جورایی بازار سکه رو در دست دارند . دلال قیمت مسکن رو بالا میبره . واقعا ما مسئول برای چی میخوایم ؟؟؟؟ اینا فقط و فقط بخاطر عدم نظارت مسئولین و اهمال کاری آنان است .

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ان شاالله امیدواریم که اینطور باشه و قیمتها ریزش کنه . بابا خسته شدیم از اجاره بهای سنگین و نرخ مایحتاج و لوازم خانگی و فلزات سربه فلک کشیده خواهشا زودتر بشینید و حل کنید معیشت ملت عزیز ایران را / 10 درصد سودهای کلان میکنند و براحت 70 درصد از مردم مینالند از سوء استفاده بازاریان و گرانیه بیش از اندازه و غیر منطقی یک عده * استپ وی قیمت تمام شدش خداشاهده 35 میلیون هم نیست چرا نظارتی نیست / قیمت واقعی پارس 32 میلیون و پژو 405 هم 28 میلیون و پراید 18 میلیون است و تندر که زشت ترین خودرو است نهایت باید 38 میلیون بدست مصرف کننده برسه با تشکر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  رانت اطلاعاتی خیلی ساله که به گوش همه آشناست بزرگواران!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آقا خودشون حبابشون رو خالی کردن، راضی به زحمت شما نبودند!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  حالا این 50 نفر رو هم شما بگیرید اعدام کنید. بابا حجم نقدینگی که هر ماهه از اسفند ماه داره آزاد میشه میاد تو اقتصاد 150 هزار میلیارد تومن در هر ماهه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  اسفند ماه 250 هزار میلیارد تومنش رو بانک مرکزی با 20% سود موقتا مهار کرده، اما مردم فرودین رفتند سراغ دلار که با قاچاق اعلام کردنش التهابات بیشتر شد. بانک مرکزی بعدش با پیش فروش سکه سعی کرد التهاب بازار رو مهار کنه که فقط چند روز دوام آورد چون هرچقدر عرضه کرد ملت خریدند. بیش از 10 هزار میلیارد تومن نتونست جمع آوری کنه. وقتی بانک مرکزی تسلیم شد، ملت رفتند سراغ سکه، دلار، خودرو، مسکن و احتکار کالا وغیره.
  اقدامات پلیسی فقط ریسک مبادلات رو افزایش و منجر به هزینه بیشتر مبادلات خواهد شد.