کد خبر 277854

نوبخت در حاشیه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی خبر داد؛

۵۶طرح برای اقتصاد مقاومتی/تدابیر برای بی‌اثر کردن تحریم‌های آمریکا

سخنگوی دولت گفت: مقرر شد که سازمان برنامه و بودجه با تک‌تک دستگاه‌ها جلساتی را تشکیل دهد تا بدانند که در استمرار تحریم‌ها نقطه‌های آسیب‌پذیرشان کجا است و با چه فرصت‌هایی می‌توان نسبت به رفع آسیب‌هایی که ناشی از تحریم ایجاد می‌شود اقدام کرد.

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در حاشیه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که صبح امروز برگزار شد از اولویت بندی 56 طرح و 200 پروژه عمرانی و صنعتی خبر داد و بیان داشت: با توجه به اقدامات اخیر امریکا و تهدیدات جدی که در نتیجه استمرار و گسترش تحریم ها وجود دارد، ضروری است که برای بی اثر و یا کم اثر کردن آن تدابری اتخاذ شود. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، نوبخت گفت: اینکه منابع مورد نیاز ما برای اجرای طرح ها و پروژه ها چه وضعیتی پیدا می کند و با چه محدودیت هایی مواجه می شود از جمله مباحث امروز بود. طبیعی است که باید این طرح ها و پروژه ها اولویت بندی شوند.

سخنگوی دولت آب را عمده ترین موضوع مورد توجه در این زمینه خواند و گفت: قرار شد در نشست بعدی همه دستگاه ها آسیب هایی که می بینند و نیز راه های دور زدن تحریم ها را بیان کنند.

نوبخت تصریح کرد: مقرر شد که سازمان برنامه و بودجه با تک‌تک دستگاه‌ها جلساتی را تشکیل دهد تا بدانند که در استمرار تحریم‌ها نقطه‌های آسیب‌پذیرشان کجا است و با چه فرصت‌هایی می‌توان نسبت به رفع کاستی‌ها و آسیب‌هایی که ناشی از تحریم ایجاد می‌شود اقدام کرد. 

وی با تاکید بر اینکه جلساتی که سازمان برنامه و بودجه با دستگاه‌های مختلف داشته است را ادامه خواهد داد، خاطرنشان کرد:  در این جلسه همچنین مقرر شد که در جلسه بعدی ستاد اقتصاد مقاومتی تک‌تک دستگاه‌ها در مورد آسیب‌های تحریم‌ها راهشان برای دور زدن موانع ایجاد شده را بیان کند.

در جلسه امروز ستاد اقتصاد مقاومتی، علاوه بر اسحاق جهانگیری، وزرای نیرو، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، نفت، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح حضور داشتند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  الان دیگه وقت عمران نیست!
  سعی کنید با کاهش فشار بر مردم جلوی بحران های اجتماعی رو بگیرید.
  دچار این اشتباه نشید که در گذشته جامعه تحمل افزایش های تورم خیلی بیشتر رو داشته، آستانه تحمل اقتصادی اقشار ضعیف در وضعیت خطرناکی قرار داره.
  سعی کنید با انتخاب مدیران کاملا مطمئن و معتمد بازرگانی دولتی اقدام به واردات سریع ارزاق اساسی و توضیع گسترده در سطح شهرها و روستا کنید.
  دلار کافی دولتی برای مسافرت تخصیص بدید، بعضی از اقشار بهتره برای سفر تفریحی به خارج برن.
  یارانه ها رو چندین برابر افزایش بدید.
  اقدامات دستوری و پلیسی در بازار ها انجام ندید، به شدت باعث کاهش عرضه کالا خواهد شد.
  سپرده های مردم رو تضمین کنید وگرنه فرار بانکی قطعیست.
  خط اعتباری برای بانکها ضروریست و از شعارهای غیر منطقی مثل تورم تک رقمی و غیره خودداری کنید.
  پرونده کلاهبرداران موسسات مالی را سریعا به نتیجه برسانید.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری