{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 277137

دکتر لاریجانی در سخنرانی روز قدس:

رئیس مجلس در جمع راهپیمایان روز قدس با بیان اینکه مثلث شوم آمریکا، سعودی و اسرائیل می‌خواهد ایران را در کُنج قرار دهد، به آنها هشدار داد: این موجودات ناشی و موذی کاری نکنند با به کُنج بردن ایران باعث ناامنی خود شوند.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پس از حضور در میان خیل عظیم راهپیمایان روز جهانی قدس در تهران به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه سخنرانی کرد و با تشکر از مردم برای لبیک به دعوت رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: مردم ایران با حضور چشمگیر خود در راهپیمایی روز قدس، غیرت ایرانی و اسلامی را نشان دادند. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، وی با بیان اینکه امام از ابتدای مبارزه در سال 42 بارها خطر جدی درباره اسرائیل را به مسلمانان و مردم ایران هشدار می داد، افزود: در عصر عاشورا سال 42 یکی از محورهای سخنرانی ایشان خطر اسرائیل بود به ویژه در آن زمان که کشورهای اسلامی نسبت به رژیم صهیونیستی با یکدیگر اتحادی داشتند و حتی اقدامات عملی نیز انجام می دادند این رژیم پهلوی بود که با فروش نفت در آن شرایط به عزت ملت ایران لطمه زد و از طرف دیگر با همکاری ای که بین موساد و ساواک ایجاد شد تحقیر مضاعف شد. این مسائل باعث شد همیشه در صحبت های امام نسبت به اسرائیل هشدار وجود داشته باشد.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: این روزها در صدا و سیما قسمت هایی از صحبت های آیت الله مطهری را درباره رژیم صهیونیستی می بینید که نشان دهنده شدت و حدت واکنشی است که روحانیت ما به نمایندگی از ملت ایران نسبت به این غده سرطانی داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، سفارت اسرائیل در ایران تعطیل شد و نمایندگان فلسطین جایگزین آن شدند و روز قدس به عنوان اتحاد همه مسلمانان در جهت حمایت از مردم فلسطین اعلام شد.

وی افزود: از آن زمان، چه در زمان امامت امام (ره) و چه در عصر رهبری امام خامنه ای (دامه برکاته) ملت ایران در حمایت همه جانبه از ملت مظلوم فلسطین همیشه پیشگام بود اما شرایط منطقه در مبارزه با رژیم صهیونیستی فراز و فرودهای زیادی داشت اما برآیند آن چنین بود که نیروی مقاومت قدرت بیشتری پیدا کرد و بیداری در مسلمانان به ویژه در نسل جوان کشورهای اسلامی ایجاد شد؛ طرح های سازش رنگ باخت و از صحنه خارج شد و جریان مقاومت به عنوان تنها راه حل مسئله فلسطین رخ نمود و این دستاوردهای کمی نیست.

دکتر لاریجانی اضافه کرد: هر ساله رژیم صهیونیستی ترانسی را برای مسائل امنیتی و اقتصادی خود برقرار می کند در سال 2018 کنفرانس هرتزلیا برگزار شد که شعار اصلی آن اسرائیل در بزنگاه تاریخی بود. با توجه به اینکه در 70 سالگی خود است که مسئله مهمی است باید دید چرا امروز بزنگاه تاریخی برای اسرائیل است.

وی با اشاره به علت این شعار ادامه داد: حوادثی که در منطقه و صحنه بین المللی رخ داده شرایط متناقضی را برای اسرائیل ایجاد کرده است؛ از یک جهت خشنودند چرا که فکر می کنند با جریان های تروریستی داعش گروه های مختلف از شمال آفریقا تا خاورمیانه انرژی مسلمانان از بین رفته و سایش پیدا کردند لذا مقاومتی در برابر اسرائیل وجود ندارد به همین دلیل در این کنفرانس نیز گفتند که اسرائیل در بهترین شرایط قرار دارد.

وی تاکید کرد: در کنفرانس قبلی هرتزلیا گفته شد در صورتی که اسرائیل از بین رود ما باید جریان جدیدی به وجود آوریم که این سایش در نیروهای مسلمان همچنان ادامه داشته باشد از این جهت خشنودند.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از جهت دیگر نگرانند و دلیل این نگرانی قدرت یافتن مقاومت است. میزان این قدرت یافتن را جریان صهیونیستی به خوبی می دانند؛ اگرچه به زبان نمی آورند اما به خوبی می دانند. این نگرانی را می توان در عبارت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در همین کنفرانس می توان دید. وزیر جنگ این رژیم می گوید ما باید دائما در حال آماده باش باشیم این در حالی است که مردم دنیا تصور می کنند ما اوضاع آرامی داریم.

وی ادامه داد: این حرف نشان می دهد که آنان دچار یک امنیت لرزان هستند به ویژه پس از راهپیمایی که در یک ماه اخیر مردم فلسطین با شعار "بازگشت به خانه" به کار بردند کار بسیار بزرگی بود اگرچه با خشونت های صهیونیست ها همراه شد و 200 شهید تقدیم کردند.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در این قضیه دچار آشفتگی شد، اظهار کرد: این شرایط دوگانه که از یک سو احساس می کنند پیشروی دارند و از سوی دیگر دچار نگرانی امنیتی هستند باعث شده که دو راهبرد در شرایط فعلی برای خود در نظر گیرند.

رژیم صهیونیستی برای ایجاد ثبات در امنیت خود، به دنبال منحرف کردن اذهان از مسئله فلسطین است

وی با اشاره به راهبرد آن ها ادامه داد: یکی از راهبردهای رژیم صهیونیستی این است که با توجه به اینکه امنیت لرزانی داریم باید از این موقعیت استفاده کرده و شرایط پیشگیرانه و بازدارنده را محقق کنیم تا در امنیت از ثباتی برخوردار شویم و از این وضعیت با کمک آمریکا، سعودی ها و سایر کشورها بتوانیم به امنیت قابل قبول برسیم.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه پیوستن جریان سعودی به جرگه حامیان صهیونیستی موثر است اما تغییر عمده ای ایجاد نخواهد کرد، خاطرنشان کرد: آن ها معتقدند ما باید از همین شرایط برای مهار بحران استفاده و به نحوی از این وضعیت عبور کنیم.

وی ادامه داد: اولین اقدام آن ها این است که ذهن ها را از مسیر فلسطین به مسیری دیگر منحرف کنند که این اقدام را نیز آغاز کردند. 

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه اقداماتی که رژیم صهیونیستی و سعودی ها در مسئله هسته ای ایران به وجود آوردند که ذهن ها به این سمت حرکت کند مقدمه ای برای این بود که فجایعی که اسرائیل به وجود می آورد و طرح هایی که دارند از ذهن ها غافل شود، گفت: روز گذشته نخست وزیر بی آبروی صهیونیستی در سفر به اروپا از تلاش های بی وقفه خود برای خروج آمریکا از برجام سخن هایی را گفت؛ در همین روزها در رسانه ها مطرح می کنند که سعودی ها گفته اند خلاء فروش نفت ایران را جبران می کنند.

دکتر لاریجانی افزود: همه این تلاش ها یک هدف دارد و آن این است که مثلث شوم آمریکا، سعودی و اسرائیل ایران را در کنج قرار دهد اما این موجودات ناشی و موذی مراقب باشند و کاری نکنند با به کنج بردن ایران باعث ناامنی خود شوند.

وی با تاکید بر اینکه درخواست وقیحانه رژیم صهیونیستی از آمریکا اخیرا در خصوص سیطره اسرائیل بر بلندی های جولان بخش دیگری از این راهبرد است، عنوان کرد: می دانید در زمانی که بلندی های جولان که در دست اسرائیل افتاد سازمان ملل تائید کرد که این مکان مورد اشغال قرار گرفته و باید آزاد شود اما تقاضایی که اسرائیل از آمریکایی ها کرده یک اقدام وقیحانه است و قصد دارد در این آشفتگی ها به منظور ایجاد شرایط بازدارندگی این زمین ها را متصل کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدت ها بود که از طریق جبهه النصره و داعش به دنبال آشفتگی در این منطقه بودند تا شرایط را برای تسلط بر این منطقه فراهم کنند اما با حمایت های ایران سرکوب شدند، تصریح کرد: در این راهبرد باید حتما حزب الله و مقاومت فلسطین را به طرق مختلف تضعیف کنند و شرایط جایگزینی را برای مقاومت فلسطین تدارک ببینند.

دکتر لاریجانی با اشاره به اینکه آمریکایی ها طرح قلابی ای را به عنوان "معامله بزرگ قرن" در نظر گرفته اند، ادامه داد: آمریکایی ها و سعودی ها در یک خواب آلودگی قرار دارند تا این معامله را به سویی سوق دهند تا تعهداتی که در سازمان ملل برای رژیم صهیونیستی ایجاد شده بود که آوارگان حق بازگشت دارند و همچنین در کرانه باختری نباید مجتمع های یهودی ساخته شود، حقوق فلسطینیان ناقص اما باید برآورده شود برای اینکه این حقوق را از بین ببرند اعلام می کنند که طرح بزرگ قرن دارند اعلام می کنند سرزمین هایی را از صحراها به غزه متصل می کنند و مقداری نیز پول، پارچه و امکانات به فلسطینیان داده می شود تا بحث بازگشت به سرزمین های اجدادی خود را فراموش کنند.

وی افزود: تصور می کنند که مردم فلسطین ساده اندیش هستند که این باطل است. مسئله مردم فلسطین پارچه و پول نیست بلکه شرافت و غیرت است که می خواهند به سرزمین های اصلی خود برگردند. نمی توان این دو موضوع را با یکدیگر معامله کرد. زمانی گاندی می گفت همان مقداری که انگلیسی ها و فرانسوی ها حق دارند به سرزمین های خود برگردند فلسطینی ها نیز این حق را دارند این یک حرف روشن است و هر عقل سلیمی آن را می فهمد که با پول، غیرت، شرافت، وابستگی به سرزمین را نمی توان خرید.

رئیس قوه مقننه با تاکید بر اینکه در بند 11 قرار سازمان ملل آمده است که آوارگان عرب حق دارند به وطن خود برگردند و مایملک خود را تصرف کنند و یا عوض اموال خود را دریافت نمایند، یک کمیسیون بین المللی متشکل از آمریکا، فرانسه و ترکیه برای اجرای این امر ایجاد شد که هیچ اقدامی نداشت، عنوان کرد: نه تنها در ادوار مختلف اجازه ندادند فلسطینی ها وارد سرزمین خود شوند بلکه با صراحت در معامله قرن اعلام می کنند فکر بازگشت به فلسطین را رها کنید و ما به جای آن به شما کمک های انسان دوستانه می دهیم، مسئله کمک های انسان دوستانه از فضاحت های عصر امروز است.

وی با بیان اینکه سلاح هایی که بر روی سر مردم یمن ریخته می شود از آمریکا و اروپا آمده اند، کشورهای غربی بیشترین سلاح را به سعودی ها می دهند تا عروسی یمنی ها را به عزا تبدیل کنند، زیرساخت ها را از بین ببرند و سپس جلسه ای برای کمک های انسان دوستانه به مردم یمن برگزار می کنند، گفت: اعلام می کنند مذاکره می کنیم برای کمک های انسان دوستانه! این فضاحت هایی هست که در دوران جدید با آن مواجه هستیم.

دکتر لاریجانی افزود: طرح معامله بزرگ قرن این است که عرق ملی را با پول معاوضه کند؛ این راهبرد بازدارندگی بر محور فشار به ایران، مقاومت و حزب الله استوار است و در درون آن دلقک هایی در منطقه قصد دارند تا این معامله را جوش دهند، البته این طرح زودتر از طرح های سازش قبلی زمین گیر خواهد شد و محقق نمی شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه راهبرد دوم رژیم صهیونیستی در شرایط فعلی ایجاد تغییرات تدریجی در کشورهای منطقه برای ایجاد نظم جدید با محوریت رژیم صهیونیستی است، عنوان کرد: در کنفرانس هرتزلیا ضرورت نظم جدید منطقه ای مورد توجه قرار گرفت و به صراحت اعلام کردند علت تمام خشونت ها در خاورمیانه این است که کشوری قدرتمند در منطقه وجود ندارد تا مشکلات را حل کند، مشکل اصلی خاورمیانه را یک قدرت مسلط می دانند، خیز این رژیم برای این است که این کار را انجام دهد و در گذشته نیز این ادعا را داشتند که اسرائیل باید قدرت مسلط بر منطقه باشد به همین دلیل به این رژیم سلاح هسته ای نیز دادند.

رئیس قوه مقننه با اشاره به اینکه طرح معامله بزرگ قرن اهداف بزرگی را در منطقه دنبال می کند که در چارچوب اهداف مشترک منطقه، مثلث آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان باید آن را محقق کنند، ادامه داد: در این مسیر مشکلاتی دارند، به دلیل قدرت مقاومت و تاثیرگذاری ایران دچار مشکلاتی هستند لذا مترصد هستند که با استفاده از روش هایی این مشکلات را رفع کنند.

وی افزود: یکی از این روش ها این است که اشتباهی در حوزه مقاومت رخ دهد که این محتمل است، چندی پیش طرحی را به عنوان کلاه قرمز با کمک یک کشور ثالث دنبال کردند تا مقاومت فلسطین را دچار رخوت کنند که تا حدی نیز موفق بوده اند؛ لذا باید طرح هایی که طرف های ثالث جلوی پای مقاومت قرار می دهند با دقت بررسی شود.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه گام دیگر رژیم صهیونیستی تشویق بازیگران دیگر است تا اهداف خود را دنبال کند، گفت: مسئله بعدی که ممکن است شگرد آن ها باشد فریب استراتژیک است؛ به این معنا که رهبران عرب را با وعده هایی دچار فریب کنند و زمینه ای فراهم کنند تا مقاصد خود را پیش ببرند. در دوره 70 ساله تجربه ای برای رژیم صهیونیستی ایجاد شد که استعدادی در بین برخی رهبران عرب وجود دارد که قابلیت های فریب خوردگی دارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به خاطر داریم در زمان جنگ جهانی اول که امپراطوری عثمانی با کشورهای انگلیس و فرانسه درگیر بود، انگلیسی ها به فیصل در عربستان و برخی کشورهای دیگر قول دادند که یک کشور عربی ایجاد می کنیم شما نیز علیه امپراطوری عثمانی قیام کنید و با این وعده کشورهای عربی قیام کردند، ادامه داد: در ادامه طرحی را مطرح کردند و آن طرح مهمی برای تقسیم اراضی بود به این معنا که تمام اراضی که از سلطه امپراطوری عثمانی خارج می شد باید بین فرانسه و انگلیس تقسیم می گشت، در پی اعتراض اعراب وعده هایی داده شد و گروهی را فرستادند و طرح تقسیم فلسطین را مطرح کردند و در این بین اسرائیل را از نظر سلاح تقویت ساختند.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    مرگ بر آمریکا و اسرائیل و آل سعود.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری