کد خبر 276347

معاون امور اقتصادی رییس جمهور خبر داد؛

پرداخت مطالبات سپرده گذاران موسسات مالی تا سقف ۱میلیارد تومان/ بازپرداخت وجوه تامین شده از سوی بانک مرکزی سرعت می‌یابد

نهاوندیان گفت: سپرده گذاران تعاونی های افضل توس، البرز ایرانیان، وحدت، فرشتگان و ثامن الحجج هر یک تا مبلغ یک میلیارد تومان سپرده خود را دریافت می‌کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین، معاون اقتصادی رئیس جمهور تصریح کرد: با دستور رئیس جمهور و براساس پیشنهاد کمیته منتخب رسیدگی به مسائل سپرده گذاران تعاونی های اعتباری، که به تأیید سران سه قوه رسیده است، سپرده گذاران تعاونی های افضل توس، البرز ایرانیان، وحدت، فرشتگان و ثامن الحجج هر یک تا مبلغ یک میلیارد تومان سپرده خود را دریافت خواهند کرد.

نهاوندیان در این باره گفت: با شروع کار هیأت های تصفیه این مؤسسات، که وظیفه شناسائی و فروش اموال این مؤسسات را به عهده گرفته اند، بازپرداخت وجوه تأمین شده از سوی بانک مرکزی سرعت بیشتری می یابد.

نهاوندیان در این باره افزود: این کار طی چند مرحله انجام خواهد شد که از هفته آینده آغاز و تا آخر تیرماه به پایان خواهد رسید، جدول زمانی پرداخت ها شامل زمان مراجعه و میزان پرداخت ها در هر مرحله توسط بانک مرکزی اعلام خواهد شد.

وی تصریح کرد: با اجرای این تصمیم، اکثریت قریب به اتفاق سپرده گذاران این مؤسسات که تعداد آنان بیش از سه میلیون نفر می باشد سپرده های خود را که با اقدامات متخلفانه مدیران مؤسسات مذکور دچار مشکل شده بود، دریافت خواهند کرد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور تاکید کرد: پیگرد قضائی این تخلفات و مجازات کسانی که از اعتماد مردم سوء استفاده کرده اند با اولویت در دستور کار قوه قضائیه قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • سپرده گذار کاسپین
  ۰ ۰

  در بین تمام سپرده گذاران موسسات مالی فقط سپرده گذاران موسسه مجاز کاسپین که مجوز رسمی آن را همین بانک مرکزی فعلی و با امضای سیف صادر کرده بود مورد سخت ترین کیفرها به جرم اعتماد به بانک مرکزی کشورشان و قول صیانت و نگهداری سپرده هایشان از طرف بانک مرکزی قرار گرفته اند و در حالی که به نصایح سیف مبنی بر سپرده گذاری در موسسات مجاز مندرج در سایت بانک مرکزی عمل کردند و از سپرده گذاری در موسسات غیرمجاز خودداری کردند حالا در حالی که تمامی سپرده گذاران موسسات غیرمجاز از جمله ثامن کل سپرده های خود را به همراه سود قراردادی و یا حداقل سود متعارف 15 درصد دریافت می کنند سپرده گذاران موسسه مجاز کاسپین نه تنها سودی از زمان بلوکه شدن حسابها دریافت نمی کنند بلکه سودهای قبلی دریافتی که خرج زندگیشان شده است نیز از اصل سپرده ها کسر گردیده است . شکایت از این ظلم آشکار را به کدام مرجع می توان برد . در واقع سپرده گذاران این موسسه از سال 94 سپرده های خود را به صورت قرض الحسنه در اختیار سهامداران قرار داده اند تا با کمک حمایت بانک مرکزی سود هنگفتی به حسابشان سرازیر شود . ....

 • روشن
  ۰ ۰

  این موسسات خرده پا که عددی نبودند بزرگوار، فکر بزرگترها رو بکنید که حداقل باید پایه پولی 40% رشد کنه تا بالانس بشن. سیستم ارزی هم دیگه بیشتر از این کشش نداره!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بلف میزنی عزیز، آخه از کجا میارید؟ یارو ها 300 هزار میلیارد تومن پول ملت رو هاپولی کردن رفتن. حالا تبدیل به دلار شد و چه جوری از کشور رفت دیگه کاری نداریم.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اوه پس از ایشون هم نمیشه انتقاد کرد؟!