کد خبر 270577

ترامپ شأن کشور و مردم آمریکا را در جهان تنزل داده است

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، گفت: ترامپ شأن کشور و مردم آمریکا را در جهان تنزل داده و با ایجاد چالش در فضای بین المللی تلاش دارد افکار عمومی آمریکا را از بحران های داخلی خود منحرف کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان پیرامون ادعاهای رئیس جمهور آمریکا و خروج آنها از برجام، اظهار داشت: ترامپ با تکرار ادعاهای وقیحانه و تاریخ گذشته و تکراری خود علیه ایران نشان داد که با وجود گذشت بیش از یکسال از انتخاب وی، هنوز از فضای کسب و کارهای سابق خود خارج نشده و نتوانسته شخصیت خود را با شرایط جدید به عنوان یک سیاستمدار تطبیق دهد و دور اندیشی، همه سو نگری و واقع بینی را جایگزین توهم و خیال های خام کند.

وی گفت: ادعاهای نادرست و خصومت طلبانه رئیس جمهور آمریکا در خصوص فعالیت های منطقه ای ایران، در حالی است که ایالات متحده با زیاده خواهی و حفظ خوی سلطه طلبی هر روز تلاش می کند حضور نابجای خود را در این منطقه بیشتر کند و با استفاده از منابع مالی و وابستگی برخی متحدان مرتجع، منافع خود را به صورت مستقیم و یا نیابتی در خاورمیانه پیش ببرد.

سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد: ترامپ در شرایطی جمهوری اسلامی را به تروریسم متهم می کند که حمایت این کشور و متحدانش از گروه های تروریستی بر هیچ کس پوشیده نیست و حتی سیاستمداران آمریکایی بر نقش این کشور در ایجاد القاعده، داعش و دیگر گروه های مشابه اعتراف کرده اند و در مقابل دولت ها و مردم منطقه، خصوصا در عراق و سوریه بر نقش بی بدیل جمهوری اسلامی در مقابله با تروریسم شهادت می دهند.

قاسمی افزود: ترامپ در شرایطی ادعاهای مضحک خود در مورد تروریسم را مطرح کرده که نزدیکان وی به صورت مستمر در حمایت از دیگر گروه های های تروریستی شناخته شده تلاشی بسیار داشته و دارد و زمان نشان داده است که در حمایت آنها از هیچ اقدامی چه به لحاظ کمک مال و یا تسلیح انها دریغ نداشته است.

وی اظهار داشت: رییس جمهور آمریکا در حالی به دروغ برجام را موجب رقابت تسلیحاتی در منطقه قلمداد می کند که خود بزرگترین صادر کننده انواع تسلیحات مرگبار به برخی از کشورهای منطقه است و امروز باعث بی ثباتی، تنش و تجاوز به یمن و بسیاری دیگر از معضلات در منطقه شده است.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در پایان تأکید کرد: ترامپ شأن کشور و مردم آمریکا را در جهان تنزل داده و با ایجاد چالش های مختلف در فضای بین المللی تلاش دارد افکار عمومی ایالات متحده را از بحران های سیاسی و اخلاقی که در داخل آمریکا با آن دست به گریبان است، منحرف سازد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر