کد خبر 263467

حقوق کارمندان دولت ساماندهی می‌شود

تعیین شرایط ساماندهی حقوق و مزایای کارمندان دولت در دستورکار شورای حقوق و دستمزد قرار گرفته است.

شکور ‌پورحسین عضو ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد با اشاره به موضوع مطرح شده در خصوص افزایش 30 تا 50 درصدی برخی از حقوق‌ها در این شورا، گفت: شورای حقوق و دستمزد، در جلسات متعددی که برای موضوع حقوق و دستمزد داشته، در حال انجام کار کارشناسی برای ساماندهی حقوق و مزایا برای تمامی کارمندان دولت است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، وی با بیان اینکه اختلاف جدی بین حقوق کارمندان دستگاه‌های اجرایی زیر مجموعه قانون مدیریت خدمات کشوری وجود دارد، افزود: طبق تحقیقات به عمل آمده از سوی شورای حقوق و دستمزد، حقوق افرادی با تحصیلات و شرایط یکسان که در دستگاه‌های مختلف استخدام شده‌اند، تفاوت‌های جدی وجود دارد.

عضو ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد ادامه داد: تفاوت حقوق در برخی از سازمان‌ها، گاهی تا یک سوم است، یعنی فردی با تحصیلات و شرایط یکسان در یک سازمان 3 میلیون تومان دریافت می‌کند، فرد دیگر با همان تحصیلات و شرایط در سازمانی دیگر، یک میلیون تومان حقوق می‌گیرد.

پورحسین تصریح کرد: تلاش شده تا در قالب اصلاح لایحه قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون برنامه ششم توسعه، اختلاف حقوق بین دستگاه‌های مختلف تا 20 درصد کاهش داده شود.

وی با اشاره به موضوع حقوق‌های غیر متعارف، خاطرنشان کرد: پس از این موضوع، طرح‌ها و لوایح مختلفی از جمله الزام دولت به پرداخت‌های عادلانه، سازماندهی حقوق دستگاه‌های عمومی دولتی و همچنین شفاف‌سازی حقوق مدیران به کمیسیون اجتماعی برای سازماندهی حقوق کارکنان و کارمندان به کمیسیون اجتماعی واصل شد.

عضو شورای حقوق و دستمزد با بیان اینکه گاهی با مصوبه این شورا، پرداخت مزایای غیر مستمر به برخی از اقشار پرداخت می‌شود، تصریح کرد: شورای حقوق و دستمزد با مزایای غیر مستمری که در گذشته به برخی از گروه‌ها با مصوبه دولت پرداخت می‌شد، مخالف نیست و درصدد قطعی آنها بر نیامده است.

حسین‌پور تأکید کرد: رویکردی که شورای حقوق و دستمزد و سازمان امور اداری و استخدامی دارند، رویکردی به سوی همسان‌سازی حقوق و مزایاست.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا با مصوبه شورای حقوق و دستمزد، حقوق برای برخی گروه‌ها 30 تا 50 درصد افزایش یافته است؟ گفت: بنده فکر نمی‌کنم این موضوع درست باشد و باید نامه وزیر جهاد کشاورزی را مطالعه کنم و با مباحث مطرح شده تطبیق دهم و پس از آن به صورت قطعی در این باره اظهار نظر خواهم کرد تا سبب تشویش اذهان عمومی نشود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • فرهاد
    ۲ ۴

    اینها همه اش شعاره اگر حقوقی اضافه بشه آقایون مسئول ادارات بیشترین امتیاز رو به آدم های خودشون می دهند و کمترین رو به بقیه هیچ نظارتی هم نیست اختلاف حقوق هم بین کارکنان زیاده یکی با 30 سال سابق با مدرک بالا مثلا فوق لیسانس 4 میلیون میگیره یکی با دیپلم 5 میلیون اصلا هماهنگی حقوق وجود نداره باید ریشه ایی از پایه ضریب افزایش مجددا بررسی بشه و گرنه وضعیت نابسامان همینطور که هست ادامه داره و بدتر میشه باید ضریب افزایش حقوق معقول و جوابگوی قشر فقیر و کم درامد مردم بشه حالا که خط فقر بالای 4500000 اکثریت مردم با این گرونی و بدبختی زیر خط فقر هستند کسی که مسئولیتی را می پذیرد باید از درد مردم آگاه باشد خودش را با کمترین قشر مردم به لحاظ درآمد مقایسه کند همانند آنها زندگی کند و همانند آنها لباس بپوشد و........ وگرنه نمی تواند مدعی حقوق مردم باشد

  • رضا
    ۷ ۰

    برادر من باید نامه رو مطالعه کنم یعنی چه کارمند دارایی خودش میگه حقوق من رو اسفند96 افزایش دادن یا کارمند قوه قضاییه یا اداره برق 2 سال پیش خودشون میگه افزایش دادن دروغه