کد خبر 256350

درخواست برجامی ظریف از اتحادیه اروپا

وزیر خارجه ایران تصریح کرد که به همتای فرانسوی خود گفت: اتحادیه اروپا به جای مماشات با درخواست‌های غیرعادی آمریکا، این کشور را به برجام متعهد کند.

وزیر خارجه ایران پس از دیدار روز دوشنبه با همتای فرانسوی خود در تهران، در توئیتر درباره این دیدار توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، محمد جواد ظریف روز دوشنبه با وزیر خارجه فرانسه که به تهران سفر کرده، دیدار داشت؛ دیداری که به دنبال اظهارات تند اخیر دولت فرانسه درباره برنامه موشکی و مواضع منطقه‌ای ایران انجام شد.

وزیر خارجه ایران در توئیتر در این باره نوشت: «در دیدار امروز به وزیر خارجه فرانسه گفتم: اتحادیه اروپا باید به جای تلاش برای مماشات با آمریکا و تکرار ادعاهای غیرعادی این کشور، آمریکا را به تبعیت از برجام وادارد. برای دفاع از توافق هسته‌ای، لفاظی صِرف، کافی نیست به ویژه وقتی آمریکا حتی در برابر پایبندی اتحادیه اروپا به برجام است».

وزیر خارجه ایران ادامه داد: «آمریکا و اروپایی‌ها به جای تردیدافکنی درباره موشک‌های ایران، باید به سرازیر کردن صدها میلیارد دلار تسلیحات به منطقه ما پایان دهند.(موضوع موشک‌های ایران) توسط شورای امنیت سازمان ملل محدود نشده بلکه (موشک‌های ایران) برای مقابله با تکرار رنج مردم ما در برابر صدام ضروری است؛ صدامی که با حمایت غرب (شهرهای) ما را موشک‌باران می‌کرد».

ظریف در توئیت سوم خود افزود: «ایران برای سوریه و یمن از همان ابتدا، راه‌حل‌های سیاسی پیشنهاد کرد و همیشه آماده کار برای حصول به صلح در منطقه بوده است البته با شرکایی جدی که در این هدف با ما اشتراک نظر دارند و درگیر جادوگری با مماشات نیستند».

17

بیشتر بخوانید
ارسال نظر