کد خبر 242197

معاون علمی رییس‌جمهور مطرح کرد؛

بزرگنمایی در آمار خروج فارغ‌التحصیلان از کشور

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به برخی آمار ارائه شده از مهاجرت فارغ التحصیلان از کشور، گفت: در این زمینه بزرگنمایی‌هایی صورت گرفته که با مراجعه به آمارهای ارائه شده توسط برخی از کشورها این موضوع قابل اثبات است.

دکتر سورنا ستاری در یکصدمین جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور که به ریاست دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد، اظهار کرد: اجرای کامل و جامع نقشه جامع علمی کشور در برنامه‌های اصلی ما در معاونت علمی و فناوری است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی افزود: با توجه به نقش فرادستگاهی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، ارتباط بین آموزش و اقتصاد از اهم اقدامات این معاونت است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: این اقدام کلید اصلی رهایی کشور از اقتصاد تک‌محصولی وابسته به نفت است.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با اشاره به برخی آمارها از وضعیت آموزش عالی در کشور گفت: این موضوع که رشد در آموزش عالی بر رشد تولید ناخالص داخلی تأثیر چندانی نداشته، نشان می‌دهد که برنامه‌ریزی‌ها و سیاستگذاری‌ها دچار ایراد و مشکل است.

وی افزود: البته اقدامات امیدوارکننده ای در شرکت‌های دانش‌بنیان در حال انجام است که امیدواریم نتیجه این اقدامات را در آینده نزدیک ببینیم.

دکتر ستاری با اشاره به برخی آمار ارائه شده از مهاجرت فارغ‌التحصیلان از کشور نیز گفت: در این زمینه بزرگنمایی‌هایی صورت گرفته که با مراجعه به آمارهای ارائه شده توسط برخی از کشورها این موضوع قابل اثبات است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر