کد خبر 240695

نوسازی صنعتی نیازمند تسهیلات بانکی با نرخ ترجیحی

بخش صنعت ۵درصد و معدن ۳درصد رشد داشت/ تخصیص ۱۰۰هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه صنعتی کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رشد پنج درصدی در بخش صنعت و رشد سه درصدی در بخش معدن از جمله موفقیت های کشور است.

محمد شریعتمداری، در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان خراسان رضوی که با حضور معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، اظهار کرد: امسال 100 هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه و نوسازی صنعتی کشور در اختیار نظام بانکی قرار گرفته است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی افزود: کشور به شدت نیازمند نوسازی صنعتی است که تحقق این امر در گرو تخصیص منابع بانکی با نرخ ترجیحی است، در غیر این صورت موثر واقع نمی شود.

وی با بیان اینکه در خراسان رضوی بیش از 115 میلیارد ریال از محل منابع استانی برای پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به منظور نوسازی و بازسازی صنعتی تخصیص یافته است، افزود: با این روند پیش بینی می شود استان خراسان رضوی موفق به نوسازی صنعتی شود.

شریعتمداری با اشاره به وجود 6 هزار واحد صنعتی نیمه تمام با بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی در کشور که قرار است امسال تکمیل و بهره برداری شود، افزود: تا کنون چهار هزار و پنج طرح از این تعداد با سرمایه گذاری 220 هزار میلیارد ریالی به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: از این تعداد پروژه بهره برداری شده، 166 واحد در خراسان رضوی قرار داشته که این از افتخارات این استان است.

وی با بیان اینکه سهم خراسان رضوی 4.8 درصد از منابع بوده اما با توجه به جذب بالای این خطه، تا کنون بالای هفت درصد از مجموع منابع کشور جذب این استان شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: در زمینه جذب منابع در نظر گرفته شده برای طرح رونق تولید تا اکنون 41 هزار و 740 واحد ثبت نام کرده اند که 12 هزار و 315 واحد از این تعداد موفق به دریافت تسهیلات از نظام بانکی شده اند.

وی افزود: منابع دریافت شده توسط این واحدها 86 میلیارد ریال است که سهم خراسان رضوی از آن پنج درصد است.

معاون اول رئیس جمهوری، به همراه وزیر صنعت، معدن و تجارت، چهارشنبه به منظور افتتاح چند طرح عمرانی و صنعتی وارد استان خراسان رضوی شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر