کد خبر 240636

جهانگیری: ۲ میلیون مسکن روستایی مقاوم‌سازی شده‌اند

معاون اول رئیس جمهوری گفت: عزم دولت بر استحکام بخشی بافت های فرسوده و ناکارآمد و مراکز مهم جمعیتی است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل ایرنا، اسحاق جهانگیری عصر چهارشنبه در حاشیه آیین افتتاح واحدهای مسکونی نوساز روستاهای زلزله زده 'قلعه براشک و صالح خانی' خراسان رضوی به خبرنگاران گفت: کشور ما بر روی گسل زلزله قرار دارد و دولت عزم جدی برای مقاوم سازی و بازسازی بافت های فرسوده دارد تا خسارات وارده را به حداقل برساند.

وی وقوع زلزله های اخیر در استانهای مختلف کشور و تهران را اخطاری جدی خواند و افزود: اگر شهر بزرگی مانند تهران دچار زلزله ای بزرگ بشود، آسیب های بسیار عظیمی به ملت ایران وارد می شود.

جهانگیری اظهار کرد: خوشبختانه از حدود 6 میلیون واحد روستایی در کشور تا کنون کار بازسازی و مقاوم سازی 2 میلیون واحد انجام شده و به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مردم روستا و نیز حمایت های دولت بقیه واحدها نیز در زمان کوتاهی استحکام بخشی می شوند.

وی بیان کرد: تجربه بازسازی روستاهای منطقه زلزله زده فریمان در استان خراسان رضوی نشان داد می توان در مقطع زمانی کوتاهی در کمتر از یک سال خانه ها را ساخته و تحویل مردم داد.

معاون اول رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توجه دولت به اشتغال روستاییان، اظهار کرد: دولت در این زمینه منابع بسیار مناسبی اختصاص داده است و از نظر ما استاندار، فرماندار و بخشداری موفق است که بتواند از منابعی که تعیین شده بهترین استفاده را داشته و در هر روستا یک تا دو واحد تولیدی خوب ایجاد کند.

جهانگیری افزود: اشتغال جوانان تحصیل کرده روستایی می تواند به رونق اقتصادی روستاها منجر شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری