کد خبر 240607

معاون نظارت مالی و خزانه‌دار کل کشور خبر داد:

صورتحساب عملکرد بودجه۹۵ کل کشور تقدیم هیات‌دولت شد/ اجرای حسابداری تعهدی؛ گامی در جهت شفاف‌سازی اطلاعات مالی

معاون نظارت مالی و خزانه دار کل کشور از تهیه صورت حساب عملکرد بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور توسط اداره کل هماهنگی و تلفیق حساب ها و روش های حسابداری و ارسال آن به هیات دولت خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، سید رحمت الله اکرمی،  با اعلام این خبر اظهار داشت: صورت حساب عملکرد بودجه سال 1395 کل کشور با وجود تمدید دو ماهه مهلت صورت حساب دریافت و پرداخت نهایی دستگاه های اجرایی کشور، با تلاش های شبانه روزی زودتر از موعد مقرر قانونی و صرفا با استفاده از سامانه نظارت آنی معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور (سناما) مطابق عناوین و تقسیمات مندرج در قوانین بودجه سنوات مذکور تهیه و تنظیم شده است.

وی خاطر نشان کرد: با اجرای حسابداری تعهدی در سطح دولت از ابتدای سال 1394، اصلاحاتی بنیادین در نظام مالی و محاسباتی کشور آغاز شده که هدف آن اجرای بند (9) سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، اعتلای نظام مدیریت مالی  دولت و زمینه سازی برای استقرار نظام بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد است.

اکرمی تصریح کرد: با تکمیل اجرای حسابداری تعهدی طی سنوات آینده و تهیه صورت های مالی دولت، اطلاعات شفاف تری برای تصمیم گیری های زیربنایی کشور به ویژه در ارتباط با دارایی ها، بدهی ها و ارزش خالص دولت ارائه خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    این جفنگیات رو برای ملت ببافید که دلشون خوش بشه بعدش هم شما ریال چاپ کن بزن تنگ گرون کردن دلار که بودجه بر و بچ دولت جور بشه بزنن به بدن مدیر جونی هاتون!