کد خبر 235070

چابهار به عنوان منطقه‌ای راهبردی مورد توجه است

تاکید بانک بر توسعه گردشگری، تولید و صادرات در منطقه آزاد چابهار/ منطقه آزاد چابهار باید سهم بیشتری در اقتصاد داشته باشد

مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: انتظار می رود منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار پس از گذشت ۲۴ سال از راه اندازی بتواند در راستای رسیدن به اهداف و برنامه های اقتصادی سهم موثرتری داشته باشد.

مرتضی بانک جمعه شب در جمع مدیران و اعضای هیات مدیره منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار اظهار کرد: چابهار به عنوان منطقه ای راهبردی مورد توجه فعالیت های اقتصادی است و نقش مهمی در توسعه و آبادانی شرق کشور دارد.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا،وی تاکید کرد: مناطق آزاد باید همیشه به دنبال فرصت های جدید برای رونق فعالیت های اقتصادی، حمایت از بخش خصوصی، سرمایه گذاری خارجی، تولید و کسب و کارهای نوین باشند.

وی افزود: تکمیل طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار نوید دهنده توسعه زیرساخت های حمل و نقل ریلی و هوایی است.

بانک ادامه داد: برنامه های اولویت دار و کنونی مناطق آزاد تلاش برای رفع موانع و نواقص، ایجاد امکانات مناسب تر و جدیدتر در این مکان ها، استفاده از ظرفیت های مشاوره ای در طرح های توسعه ای و پروژه ها و استفاده از ظرفیت جوانان به عنوان نیروی محرکه و خلاقیت است.

مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: سرمایه گذار به تضمین های کافی و آینده نگرانه برای حفظ سرمایه خود در مناطق آزاد نیاز دارد و یکی از کارهای مهم سازمان های مناطق آزاد ایجاد اعتماد و داشتن برنامه برای جلب و جذب سرمایه گذار است.

بانک بر توسعه گردشگری، تولید و صادرات در منطقه آزاد چابهار تاکید کرد.

 مرتضی بانک و هیات همراه وی جمعه شب به منظور شرکت در آیین راه اندازی مرحله نخست توسعه بندر شهید بهشتی چابهار وارد این شهرستان شدند.

شهرستان 285 هزار نفری چابهار در کرانه های دریای عمان قرار گرفته است.

چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران به سرزمین موج و مرجان نیز شهره است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر