کد خبر 225637

نهاوندیان: ترامپ مردم ایران را خشمگین کرد

معاون اقتصادی رئیس جمهوری تاکید کرد که مذاکره دوباره در مورد برجام غیرممکن است زیرا هیچ یک از طرف های توافق هسته ای در چنین مذاکراتی شرکت نخواهند کرد.

'محمد نهاوندیان' شامگاه دوشنبه در گفت وگو با سی.ان.ان با اشاره به خودداری دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از تایید برجام اظهار داشت: ترامپ به عنوان یک رئیس جمهوری جدید فرصت آغاز یک همکاری سازنده را از دست داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، وی با اشاره به رویکرد دولت ترامپ درباره سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: تاثیر صحبت های ترامپ آن بود که همه مردم و سیاستمداران ایران را متحد کرد. این گونه سخنان زیان بار است و کمکی نمی کند.

وی افزود: سخنان او مردم ایران را خشمگین کرد. با این لفاظی ها کاری از پیش نمی رود. موضع او درقبال برجام با مواضع سایر شرکا در این توافق مغایرت دارد.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری تاکید کرد: مذاکره دوباره در مورد برجام غیرممکن است زیرا هیچ یک از طرف های توافق، نه ایران، نه روسیه و نه چین در مذاکره ای مجدد شرکت نمی کنند. هر موضوعی ممکن است که میان کشورها بحث شود اما نمی توان درباره برجام دوباره مذاکره کرد.

نهاوندیان با تاکید بر اینکه «برنامه موشکی بخشی از برجام نبود» اظهار داشت: اگر درباره مسائل بین المللی و منطقه ای نگرانی وجود دارد، این مسائل می تواند موضوع مذاکره میان ایران با کشورهای منطقه یا اروپا باشد.

نهاوندیان یادآور شد: ایران در مبارزه با داعش و تروریسم نقش داشته است و نمی توان نقش ایران را نادیده گرفت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر