کد خبر 211211

غول‌های مزاحم جشن عروسی

مراسم عروسی یکی از دغدغه های اصلی جوانان دم بخت، به ویژه آقایان به شمار می رود. خیلی از جوانان با دیدن هزینه های نجومی برگزاری این مراسم از خیر ازدواج کردن می گذرند و ترجیح می دهند زیر بار سنگین این هزینه های سرسام آور نروند.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خراسان ، این هزینه های کمر شکن یکی از دلایل بالا رفتن سن ازدواج به شمار می‌آید که خود زمینه ساز بسیاری از مشکلات اجتماعی-فرهنگی در جامعه خواهد بود.دختر و پسری که می خواهند این اتفاق رویایی را تجربه کنند باید از هفت خان رستم عبور کنند. باید در هر مرحله با هوش و ذکاوت خود و از همه مهم‌تر مدیریت مالی صحیح این غول ها را شکست داده تا  نهایتا بتوانند شیرینی این مراسم را بچشند.آرایشگاه عروس و داماد از آن خان هایی است که در مراحل ابتدایی مراسم عروسی باید از آن بگذرید. این مرحله بسیار مهم است چرا که با راضی بودن از خدمات آرایشگاهتان شیرینی این مراسم برایتان دو چندان خواهد بود.

آرایشگاه عروس خانم:

معمولا آرایشگاه های تخصصی عروس خدمات مربوط به شب عروسی را به صورت پکیج هایی با قیمت های متفاوت ارائه می‌دهند تا هر فردی با میزان درآمد خود بتواند بهترین پکیج را انتخاب کند. این پکیج ها شامل آرایش مو، میکاپ، اصلاح، انواع ماسک های زیبایی پوست، رنگ مو، کاشت و دیزاین ناخن، مانیکور، پدیکور، شارژو رفرش میکاپ و... می‌باشد. این پکیج ها به طور میانگین از 950 هزار تومان شروع می‌شود و تا حدود دو و نیم میلیون تومان ادامه دارد. بعضی از آرایشگاه ها با ارائه خدمات دیگری در قالب VIP هزینه های بیشتری از عروس دریافت می‌کنند که گاهی این هزینه ها به حدود ده ها میلیون تومان هم می‌رسد. از جمله این خدمات مشاوره جهت انتخاب لنز و رنگ مو، گریم صورت 24 ساعته، انواع تاج و تور، مهماندار شخصی و پذیرایی در قالب ناهار، شام و انواع نوشیدنی‌ها می‌باشد. به دلیل مهم بودن این شب، آرایشگاه های محلی معمولا عروس زیادی ندارند اما در صورتی که عروسی هم به آنها مراجعه کند، قیمت های کمی نسبت به آرایشگاه های تخصصی عروس دریافت می‌کنند. این مبلغ به طور میانگین بین 300 تا 400 هزار تومان نوسان دارد.با توجه به خدماتی که عروس انتخاب می‌کند(انواع آن در بالا گفته شد) و همچنین نوع آرایشگاه قیمت ها به صورت زیر خواهد بود.

آرایشگاه آقا داماد:

در گذشته داماد ها در روز عروسی اصلا هزینه آرایشگاه رفتن خود را جزو هزینه های مراسم عروسی به شمار نمی‌آوردند. آنها مثل همیشه که برای اصلاح مو و صورت خود به آرایشگاه می رفتند، شب عروسی نیز به همین روال ادامه می دادند. نهایتا مجبور می‌شدند مبلغ ناچیزی به عنوان شیرینی ازدواجشان به آرایشگر بپردازند. اما با گذشت زمان و پدید آمدن انواع مدل‌های پیرایش مردان، آرایشگاه های مردانه هم برای مراسم ازدواج پکیج های متنوعی با هزینه های نسبتا بالا ارائه داده‌اند.این پکیج ها شامل انواع ماسک های شاداب سازی و پاک سازی قبل از روز عروسی، مدل مو، اصلاح صورت واستفاده از انواع کرم پودر ها برای جلوگیری از عرق کردن در طول مراسم است. هزینه این پکیج ها به مهارت آرایشگر، معروف بودن آن و تعداد خدماتی که ارائه می‌دهد بین 200 تا 500 هزار تومان می‌باشد.

راهکارهای صرفه جویی در هزینه آرایشگاه

یکی از مهمترین نکاتی که به راحتی می‌‌تواند به شما در کاهش هزینه های آرایشگاه و حتی سایر هزینه های این مراسم کمک کند، تعیین تاریخ مراسم عروسی در وسط هفته و همچنین فصل های پاییز و زمستان است. به خاطر کم بودن مراسم عروسی در این زمان ها، به راحتی می‌توانید تخفیفات خوبی از آرایشگر مد نظرتان بگیرید. چرا که او تا جایی که می تواند با شما راه خواهد آمد تا مبادا شما را که از معدود مشتریان آن زمان هستید از دست بدهد.هر از گاهی آرایشگاه ها جشنواره هایی به راه می‌اندازند که فرصت مناسبی برای عروس و داماد به شمار می رود. شما به راحتی می توانید با حضور در این جشنواره ها نه تنها انواع مدل ها راببینید بلکه می توانید از تخفیفات آن ها که گاهی تا 30 درصد هم می‌رسد، استفاده کنید.از اینترنت کمک بگیرید. گاهی اوقات آرایشگاه ها به مناسبت های مختلف تخفیفات خوبی ارائه می دهند که تنها با کمی گشت و گذار در سایت های آنها به راحتی می‌توانید از آنها استفاده کنید.اگر قبل از رزرو آرایشگاه دنبال آتلیه خوبی می گردید، توجه کنید که گاهی بعضی آتلیه ها هدایایی به مشتریان خود می دهند که تخفیفات خیلی خوب برای آرایشگاه را نیز شامل می‌شود.حتما یک جلسه حضوری به آرایشگاه سربزنید و نظر سایر مشتری ها را در مورد اینکه آرایشگر تا چه حدی با مشتری کنار می‌آید جویا شوید.آلبوم کارهای قبلی آرایشگاه را ببینید. دقت کنید که مدل انتخابی شما در چه رده قیمتی قرار دارد. حتی می‌توانید به دنبال مدل های بهتر با قیمت مناسب تر بگردید.آرایشگاه‌های معروف هزینه های بالاتری را فقط به خاطر شهرت خود دریافت می کنند. تلاش کنید از چند ماه قبل آرایشگاه های زیادی را بازدید کنید، حتی آنهایی که اسم و رسم چندانی ندارند. با این کار به راحتی می توانید آرایشگاهی مناسب و متناسب با بودجه خود پیدا کنید.پکیج ها را به صورت کامل انتخاب کنید. از انتخاب تک تک خدمات پرهیز کنید. چرا که گاهی به افزایش در هزینه‌ها تمام خواهد شد.به این نکته توجه کنید که با تمام این راهکارها، هر سال نرخ نامه‌هایی از سوی اتحادیه‌های آرایشگاه‌ها ارائه می‌شود. شما می‌توانید با توجه به این نرخ‌نامه‌ها در صورت هر نوع اعتراضی به اتحادیه های آرایشگری مراجعه کرده و شکایت کنید. در صورت موجه بودن شکایت تان، حتما به آن رسیدگی خواهد شد.قیمت تک تک خدمات، مصوب اتحادیه‌های آرایشگری در جدول زیر ارائه شده است. قیمت پکیج ها در آرایشگاه‌های تخصصی عروس جدا از قیمت های زیر می باشد. همانطور که گفته شد هزینه پکیج ها از 950 هزار تومان شروع شده و‌ تا ده‌ها میلیون تومان با توجه به انتخاب شما ادامه پیدا می‌کند.

jpgfile_19604_584298_636378185686811070

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۴ ۱

    اگر نو کیسه ها که پدران انها در این چند دهه به مال حلال وحرام نجومی دست یافته اند برای فرزندان خود مراسم های تیلیاردی نگیرند دیگران نیز با قناعت ورضایت سختی را تحمل می کنند!

  • ناشناس
    ۰ ۰

    هزینه آرایشگاه در برابر هزینه‌های مراسم ازدواج هیچی نیست